HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Krakonoš zachránil hořící chatku

Vrchlabí – požár – 12. 7. 07:06

Majitel zahradní chatky v zahrádkářské osadě Bílý Potok na okraji Vrchlabí zjistil v pátečních ranních hodinách 12. 7. v 07:06 hod. na vedlejším pozemku požár sousední chatky. Událost ihned nahlásil na tísňovou linku, přelezl oplocení pozemku a začal požár hasit pomocí věder s vodou, kterou nabíral ze sudu na zalévání zahrady. V tu chvíli hořelo u zahradní chatky palivové dřevo a začínaly prohořívat také dveře objektu.

Do příjezdu hasičů, které ještě navedl na místo události, se oznamovateli podařilo srazit plameny a požár lokalizovat. Hasiči z vrchlabské stanice HZS Královéhradeckého kraje požár následně dohasili jedním vysokotlakým vodním proudem. Příčinou požáru byla nedbalost uživatele poškozené chaty při předchozím pálení přírodního odpadu v blízkosti objektu,“ upřesnil vyšetřovatel HZS Královéhradeckého kraje por. Ladislav Licek.

Škoda způsobená požárem byla předběžně odhadnuta na 15 tisíc korun, uchráněnou hodnotu ve výši 200 tisíc korun představuje celá chatka, která byla účinným zásahem zachráněna. A proč byl zachráncem zrovna Krakonoš? Obětavý soused totiž díky své vizáži skutečně "krakonošuje" a v okolí Vrchlabí je známou postavou na nejedné kulturní a společenské akci.

Na místě požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanice Vrchlabí a dále také JSDH Špindlerův Mlýn, Vrchlabí 3 – Podhůří.P zahradní chatka, Vrchlabí (1).JPG

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

P zahradní chatka, Vrchlabí (1)

P zahradní chatka, Vrchlabí (1) 

Detailní náhled

P zahradní chatka, Vrchlabí (2)

P zahradní chatka, Vrchlabí (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem