HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Krajská soutěž dobrovolných hasičů ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel

pozvánka 

plakát VZHOV 2015
 
V sobotu 8. srpna 2015 od 9:00 hodin
 
budou dobrovolní hasiči z ČR i Německa
 
na parkovišti Kaskády mezi Špičákem a Železnou Rudou
 
bojovat o vítězství v soutěži

O pohár starosty města Železná Ruda

 

a zároveň plzeňskokrajské týmy o postup na Mistrovství České republiky ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel, které se letos koná ve Třinci.
 

 
Soutěž pořádá Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje, organizačně ji zajišťuje město Železná Ruda, Sbor dobrovolných hasičů Železná Ruda a Hojsova Stáž.
 
Všechna soutěžní družstva jsou složena ze čtyř dobrovolných hasičů obcí, žádný z členů nesmí zároveň sloužit u HZS ČR, HZS ani SDH podniku.
 
Pro každý tým je připraven odlišný scénář dopravní nehody s jednou zraněnou osobou. Úkolem soutěžního družstva, celého týmu, je bezpečné a efektivní vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla pomocí techniky, prostředků a nářadí, které se běžně používá při skutečných dopravních nehodách.
 
Družstva mají pro vyproštění zraněné osoby stanoven základní časový limit 15 minut. Po jeho překročení se začnou z celkového hodnocení odečítat body – za každých započatých 20 vteřin nad 15 minut se z celkového hodnocení odečítají tři body. Časový limit je 20 minut. Čas provedení zásahu ale není rozhodujícím kritériem pro určení závěrečného pořadí soutěžních týmů. O vítězi rozhoduje součet bodů získaných ve všech hodnocených oblastech, výsledný čas určuje pořadí až v případě rovnosti bodů.

PROPOZICE

Pro diváky je navíc připravena expozice hasičských aut, techniky Informační a strážní služby Národního parku Šumava a vybavení horské služby.

 

vytisknout  e-mailem