HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Konference Červený kohout 2024

Ve dnech 9. a 10. dubna 2024 se v Českých Budějovicích uskuteční 27. ročník odborné konference požární ochrany s mezinárodní účastí – Červený kohout. Vysoce prestižní konference se bude konat jako již tradičně v konferenčních prostorách Clarion Congress Hotelu České Budějovice. 

Červený kohout.pngČervený kohout patří mezi nejvýznamnější konference požární ochrany v naší republice. Po celá léta si drží vysoký kredit a oblíbenost v širokém spektru odborníků nejen z České republiky. Konferenci pravidelně navštěvují nejen příslušníci hasičského sboru, ale také výrobci stavebních systémů, technici požární ochrany, odborně způsobilé osoby, zástupci univerzit vyučujících problematiku požární ochrany a řada dalších.

Přestože je program konference zaměřen především na požární prevenci a požární bezpečnost staveb, prostor pro přednesení svých příspěvků dostávájí také odborníci z oblasti integrovaného záchranného systému. Svoji účast přislíbila celá řada odborníků, prezentovat budou jak zástupci komerčních firem zaměřených na hasičská zařízení, tak i příslušníci HZS krajů, Generálního ředitelství HZS ČR či profesoři předních technických univerzit.

Jihočeská konference nemá klasický vědecký charakter. Hlavní myšlenka, kterou si konference celé čtvrtstoletí drží, je propojení odborných přednášek s neformálními diskuzemi. Mnohokrát se prověřilo, že účastníci jednotlivých ročníků dokázali přenést nové odborné poznatky do praxe. Významným přínosem pro všechny jsou odborné diskuze na téma požární ochrany, kde se střetávají akademické, komerční a veřejné či neziskové úhly pohledu. 

Konferenci požární ochrany s mezinárodní účastí pořádá Dům techniky České Budějovice, spol. s r. o., ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje. Záštitu nad konferencí převzali náměstek generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR brig. gen. Ing. Daniel Miklós, MPA, a primátorka statutárního města České Budějovice doc. Dr. Ing. Dagmar Škodová Parmová.

Odbornými garanty konference jsou za Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje náměstkyně pro prevenci a CNP plk. Ing. Jana Neškodná a bývalí příslušníci HZS Jihočeského kraje Ing. Milan Brabec, Ing. Ladislav Karda a Ing. Jan Pavlík.

Na konferenci požární ochrany Červený kohout jste srdečně zváni!

Další informace o konferenci včetně příhlášky, organizačních pokynů či programu konference naleznete v přiložených souborech nebo na stránkách konference Červený kohout.

vytisknout  e-mailem