HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Konference Červený kohout 2020

Vážení účastníci 23. ročníku konference požární ochrany Červený kohout 2020, V souvislosti s vývojem covid situace v zemi a s ohledem na ochranu zdraví účastníků jednání rozhodl organizační výbor, že letošní ročník konference se uskuteční formou on-line přenosu odborných i komerčních přednášek s možností využití chatu s přednášejícími po dobu jejich přednášky. On-line přenos se uskuteční pouze dne 30. 9. 2020 od 9.00 hodin a potrvá bez přestávek do ukončení všech prezentací. 

Červený kohout patří mezi nejvýznamnější konference požární ochrany v naší republice. Po celá léta si drží vysoký kredit a oblíbenost v širokém spektru odborníků. Konferenci pravidelně navštěvují nejen příslušníci hasičského sboru, ale také výrobci stavebních systémů, technici požární ochrany, odborně způsobilé osoby, zástupci univerzit vyučujících problematiku požární ochrany a řada dalších.

Přestože je program konference zaměřen především na požární prevenci a požární bezpečnost staveb, prostor pro přednesení svých příspěvků dostanou také odborníci z oblasti integrovaného záchranného systému. Svoji účast přislíbila celá řada odborníků z Čech a Slovenska, prezentovat budou jak zástupci komerčních firem zaměřených na hasičská zařízení, tak i příslušníci HZS krajů, Generálního ředitelství HZS ČR či profesoři předních technických univerzit České i Slovenské republiky.

Jihočeská konference nemá klasický vědecký charakter. Hlavní myšlenka, kterou si konference celých již více než dvacet let drží, je propojení odborných přednášek s neformálními diskuzemi. Mnohokrát se prověřilo, že účastníci jednotlivých ročníků dokázali přenést nové odborné poznatky do praxe. Významným přínosem pro všechny jsou odborné diskuze na téma požární ochrany, kde se střetávají akademické, komerční a veřejné či neziskové úhly pohledu. 

Konferenci požární ochrany s mezinárodní účastí pořádá Dům techniky České Budějovice, spol. s r. o., ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje. Konference se již pravidelně koná pod záštitou náměstka Generálního ředitelství HZS ČR pro prevenci a civilní nouzovou připravenost plk. Ing. Daniela Miklóse, MPA, odborným garantem za HZS Jihočeského kraje je náměstek ředitele HZS Jihočeského kraje pro prevenci a civilní nouzovou připravenost plk. Ing. Milan Brabec.

Na konferenci požární ochrany Červený kohout jste srdečně zváni!

vytisknout  e-mailem