HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Koncert jako poděkování všem za zásah po výbuchu v Lenoře

Jihočeský kraj uspořádal v úterý 18. února jako výraz poděkování benefici za zásah po výbuchu bytového domu v Lenoře. 

Výbuch plynu zničil bytový dům v Lenoře na začátku října minulého roku. Při neštěstí zemřela jedna osoba, dvě byly těžce zraněny a dalších sem lehce. Hasiči z totálně zničeného domu evakuovali celkem 19 osob.

Benefici Jihočeský kraj uspořádal pro všechny, kteří se na záchraně životů a odstraňování následků výbuchu podíleli. Pozvání obrželi profesionální i dobrovolní hasiči, zdravotníci i policisté a dále také neziskové organizaci Adra, ČČK a Diecézní charita a lenorští občané, kteří neváhali a okamžitě a zcela nezištně se do záchrany bezprostředně po výbuchu zapojili. Všichni pozvaní si odnesli pamětní plaketu.

Z HZS Jihočeského kraje se poděkování dostalo krajskému řediteli plk. Lubomíru Burešovi, náměstku pro IZS a OŘ plk. Martinu Svitákovi, zastupující tiskové mluvčí plk. Janě Neškodné, psychologovi mjr. Tomáši Adámkovi a především hasičům, kteří extrémně fyzicky i psychický záročný zásah naprosto profesionálně zvládli.

Benefice se konala v Jeremiášově koncertní síni v Českých Budějovicích, příjemným kulturním zážitkem pro pozvané pak bylo vystoupení skupiny New Rangers.

Zde můžete shlédnout video, které o zásahu v Lenoře bylo zpracované k příležitosti oslav 20. výročí novodobého Hasičského záchranného sboru ČR.

Odkazy do noveho okna

Koncert za Lenoru - 18. 2. 2020 (1)

Koncert za Lenoru - 18. 2. 2020 (1) 

Detailní náhled

Koncert za Lenoru - 18. 2. 2020 (2)

Koncert za Lenoru - 18. 2. 2020 (2) 

Detailní náhled

Koncert za Lenoru - 18. 2. 2020 (3)

Koncert za Lenoru - 18. 2. 2020 (3) 

Detailní náhled

Koncert za Lenoru - 18. 2. 2020 (4)

Koncert za Lenoru - 18. 2. 2020 (4) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem