HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Koncem roku končí naši dlouholetí kolegové

(16.11.2022) Mnoho let věnovali našemu sboru. 

Na přátelském setkání se sešli odcházející kolegové. Všichni zavzpomínali na své hasičské začátky, velké události, historický vývoj hasičské techniky a dalšího vybavení včetně ochranných prostředků. Za dlouholetou obětavou práci a službu občanům poděkoval krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar, který předal končícím kolegům poděkování a několik darů. 

Po osmadvaceti letech končí svou hasičskou kariéru por. Ing. Jana Hasalíková, která byla přijata do služebního poměru v březnu 1994. Nastoupila na Územní odbor Vsetín, kde měla na starost státní požární dozor. Následně byla ustanovena na Pracoviště prevence, ochrany obyvatelstva a krizového řízení, kde její práce byla zaměřena na stavební prevenci.

Další po šestnácti letech odcházející kolegyní je obchodní referentka Jiřina Hutěčková. Přijata do pracovního poměru byla v září roku 2006 na pozici administrativní a spisové pracovnice krajského ředitelství. Začátkem roku 2007 přešla na pozici obchodní referentky, jejíž náplní práce byl nákup výstrojních součástek příslušníkům Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Z výjezdu stanice Zlín po třiceti letech skončil hasičskou kariéru pprap. Josef Frýdl. Do služebního poměru byl přijat v březnu 1992. Postupně se vypracoval na hasiče strojníka a dále na hasiče lezce. V roce 2007 byl ustanoven na funkci vrchního asistenta, a to na pozici hasiče instruktora pro práci ve výšce a nad volnou hloubkou. Působil po celou dobu na požární stanici ve Zlíně.

Posledním listopadem se s námi po dvaceti letech rozloučí i „náš“ právník plk. Mgr. David Hurta. Do služebního poměru byl přijat v dubnu 2002 na pozici právník. Následně se stal vedoucím právního a organizačního pracoviště a na této pozici setrval až doposud.

Všem končícím kolegům přejeme do dalších let především pevné zdraví.

 Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

5.JPG

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem