HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ke dvěma osobám v rozvodněné řece vyjížděli hasiči na Vsetínsku.

(22. 6. 2020) V 16:40 hodin přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o několika osobách ve vodě pod splavem rozvodněné řeky v obci Hovězí na Vsetínsku. Na místo byli okamžitě vysláni profesionální hasiči ze stanice Vsetín a posilové jednotky dobrovolných hasičů Hovězí, Halenkov a Janová. 

Z místa bylo následně velitelem upřesněno, že u splavu došlo k převrácení jedné ze dvou kánoí, a ve vodě se nacházely dvě osoby. Jednu se podařilo vytáhnout ještě u splavu a ihned u ní byla zahájena nepřímá masáž srdce. Po příjezdu si jej do své péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby.

Podle informací, které hasiči získali ještě před příjezdem, byla druhá osoba unášena proudem vody. Jednotka ze stanice Vsetín proto zůstala níže po toku a zahájila po ní okamžitě pátrání. Tuto osobu se podařilo najít a zachytit asi 2 kilometry po proudu. Ve spolupráci s policií a záchranáři byla okamžitě vytažena z řeky Bečvy na břeh a i u ní byla ihned zahájena resuscitace. Na místo byl povolán také vrtulník letecké záchranné služby.

V 19:15 hodin si místo převzala policie a jednotky postupně ukončily svou činnost a vrátily se zpět na své základny.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem