HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Kamion skončil v příkopu a zablokoval silnici (aktualizace)

(07.11.2017) Několika hodinovou uzavírku komunikace způsobila havárie kamionu. 

V 17:49 hodin byl vyhlášen poplach jednotce ze stanice Valašské Klobouky, která ihned vyjela se zásahovým vozidlem k nahlášené havárii kamionu na komunikaci u Vysokého Pole na Valašskokloboucku. 

Po příjezdu na místo nehody zjistili hasiči, že je zde tahač v příkopu a je zaklíněn mezi vzrostlými stromy asi tři metry pod úrovní komunikace. Návěs, vezoucí pětitunový náklad, zůstal na cestě, kde blokoval provoz. Z tohoto důvodu musela být tato silnice obousměrně uzavřena a policisté odkláněli dopravu po objízdných trasách. Hasiči provedli protipožární opatření a vůz zajistili proti úniku provozních kapalin. Nehoda se obešla bez zranění.

K vyproštění kamionu z příkopu zpět na silnici byla povolána těžkotonážní vyprošťovací technika. Do jejího příjezdu hasiči vyskládali z kamionu část nákladu o váze okolo dvou tun. Zbytek zajistili tak, aby se při vyprošťování kamionu náklad nehýbal.

Šetření nehody si převzali dopravní policisté.

Situaci na místě nehody nadále sledujeme, neboť lze předpokládat, že z důvodu vyprošťování vozidla bude komunikace ještě několik hodin neprůjezdná.

Aktualizace 21:30 hod.

Na místě nehody již zasahuje speciální vyprošťovací vůz. Silnice je stále uzavřena.

Aktualizace 22:30 hod.

Stále probíhá vyprošťování kamionu pomocí těžkotonážní techniky. Zasahující hasiči napomáhají za využití hydraulických vyprošťovacích nůžek vyprostit zaklíněné vozidlo ve stromech odstřižením bočních stran kamionu.

Aktualizace 22:50 hod.

Po téměř hodině a půl se podařilo kamion vyprostit a dostat zpět na silnici.

Aktualizace 08.11. 2017 07:00 hod.

Po vyproštění vozidla zpět na komunikaci si kamion převzala asistenční služba. Hasiči uklidili vozovku, kde se nacházelo velké množství střepů a částí z vozidla. Po čtyřech hodinách byla komunikace opět průjezdná. 

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem