HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Kalamita v jižních Čechách

Už více než polovinu druhé stovky počítají výjezdy jihočeští profesionální a dobrovolní hasiči k popadaným stromům. 

Jednotky začaly vyjízdět dnes (3. února) krátce před šestouhodinou ranní. Od té doby se prakticky nezastavily, a to především na Písecku, Strakonicku a Prachaticku.
Do desáté hodiny dopolední jihočeské hasičské statistiky evidují již téměř stovku tzv. vícečetných výjezdů s tím, že v rámci jednoho výjezdu odklízejí spadlých stromů hned několik. Počet reálně spadlých stromů tak jde do několika stovek.
V tuto chvíli zatím nemáme informaci, že by byl někdo zraněn. Nejzávažnější zásahy byly například v Písku na tř. Přátelství, v Prachticích na nám. Přátelství a ve Strakonicích v ulici Arch. Dubského, kde stromy spadly na zaparkovaná osobní auta.

Aktualizace k 13:30:
Jihočeští hasiči stále řeší následky napadaného sněhu, který způsobil pád mnoha stromů na silnice a železniční tratě v Jihočeském kraji. Situace se v porovnání s ranními a dopoledními hodinami mírně uklidnila. Přesto počet vícečetných výjezdů našich jednotek vzrostl o další přibližně čtyři desítky.
Situace je stále nejdramatičnější na Strakonicku, kde v tuto chvíli evidujeme od rána celkem téměř 60 událostí. Dalším silně zasaženým okresem je pak Písecko, kde hasiči vyjízděli téměř padesátkrát.

Aktualizace k 16. hodině:
Sněhová kalamita se v odpoledních hodinách z pohledu hasičů uklidnila. Hasiči sice ještě stále vyjízdějí k popadaným stromům, ale události nepřibývají takovým dramatickým tempem jako v dopoledních hodinách.
Celkem od rána k této chvíli evidujeme 150 vícečetných událostí s tím, že za poslední dvě a půl hodiny naše jednotky zasahovaly pouze v okresech Strakonice (celkem 66 výjezdů), Písek (54 výjezdů) a Prachatice (21 výjezdů). Na druhou stranu jsme za celý den neměli žádný "sněhový" zásah na Táborsku a Jindřichohradecku.  
Jedním z mála zásahů, které nesouvisely s odklízením spadaných stromů, byl zásah profesionální jednotky z Blatné. Ta ve svém městě v ulici Blýskavky poskytla agregát pacientce, která je závislá na kyslíkovém přístroji a tento v důsledku výpadku elektrického proudu přestal fungovat.

Aktualizace k 21. hodině:
Již patnáct hodin likvidují profesionální a dobrovolní hasiči v Jihočeském kraji následky zimního počasí. Za celý den byli vysláni již k téměř dvěma stovkám vícečetných událostí. Od poslední aktualizace přibylo nejvíce popadaných stromů opět na Strakonicku (již celkem více než 80 výjezdů) a na Písecku (téměř 70 výjezdů).


 

vytisknout  e-mailem