HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

K požáru rodinného domu vyjelo pět jednotek hasičů. Aktualizace

(20. 10. 2017) Dnes večer zničil požár střechu rodinného domu v obci Poličná v okresu Vsetín. 

Hasiči přijali v 19:20 hodin hlášení o hořícím domě v Poličné. Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Meziříčí, jednotce hasičů podniku DEZA a.s. Valašské Meziříčí a jednotkám dobrovolných hasičů z Poličné, Zašové a Kunovic. Hasiči vyjeli dohromady s 5 automobilovými cisternami, jedním práškovým hasicím automobilem a s jedním nákladním automobilem.

Už při příjezdu k rodinnému domu hasiči uviděli, že hoří větší část střechy rodinného domu a skládka dřeva ve dvoře. Byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. K omezení šíření požáru byly vytvořeny 4 útočné proudy vody C a byl použit jeden vysokotlaký proud vody. Hasební práce byly prováděny v dýchacích přístrojích. Hasiči se do půdního prostoru dostali s použitím nastavovacích žebříků. Voda pro hašení se na místo požáru dopravovala kyvadlově. Příjezdová komunikace měla šířku pouze 4 metry. Hasiči proto museli k nejbližší křižovatce couvat. Místo na otočení bylo ve vzdálenosti asi 97 metrů od hořícího domu. Uhasit plameny se hasičům podařilo v 19:50 hodin.

Tři obyvatelé domu nebyli zraněni, protože včas opustili hořící dům.

Na místo se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

20. 10. 2017 23:00 hodin

Vyšetřovatel hasičů předběžně ohledal místo požáru. S ohledem na bezpečnost při pohybu v poškozené stavbě bude zjišťování příčiny vzniku požáru pokračovat dne 21. 10. 2017 v dopoledních hodinách. Na místo se dostaví i policejní psovod se psem na vyhledávání akcelerantů hoření.

21. 10. 2017 13:00 hodin

Pes na vyhledávání akcelerantů nenašel žádné stopy použití hořlavé kapaliny. Zjištění příčiny vzniku požáru i tak zůstává ve společném šetření policie a hasičů.

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 200 000 korun.

Včasným a rychlým zásahem byl uchráněn majetek v předběžné výši 500 000 korun.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem