HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

K požáru baterií fotovoltaické elektrárny vyjelo šest jednotek hasičů.

V 18:18 hodin přijalo krajské operační středisko informaci o požáru baterií fotovoltaické elektrárny na rodinném domku v obci Vlachova Lhota na Zlínsku. Protože hrozilo rozšíření požáru na střechu budovy, k události byly okamžitě vyslány jednotky profesionálních hasičů ze stanic Valašské Klobouky, Slavičín a Zlín, odkud vyrazil speciální plynový hasicí kontejner. Povolány byly také posilové jednotky dobrovolných hasičů obcí Vlachova Lhota, Újezd a Valašské Klobouky. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu, a na místo se dostavil také územní řídící důstojník. 

Průzkumem byl potvrzen požár baterií v kotelně rodinného domu, který se podařilo částečně uhasit majiteli. Díky tomu také nedošlo k jeho rozšíření do střešní konstrukce. Hasiči v dýchací technice provedli dohašení a kontrolu zakouřených prostor budovy. Zasažený materiál byl postupně vynesen ven a ochlazován na volném prostranství. Pomocí přetlakové ventilace byly všechny zakouřené prostory odvětrány, a po vyloučení dalšího nebezpečí ohlásil velitel zásahu v 19:13 hodin celkovou likvidaci požáru.

K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Zlína, který jako příčinu stanovil technickou závadu. Způsobená škoda dosáhla 225 tisíc korun. Uchráněné hodnoty byly vyčísleny na přibližně 2 miliony korun.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem