HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

K nehodě pro těžce zraněného letěl vrtulník

(29.9.2018) Krátce po půl desáté večerní zasahovaly tři jednotky profesionálních hasičů u vážné dopravní nehody u obce Poteč na Zlínsku. 

Na místo vyslal operační důstojník jednotky se zásahovými vozidly z Valašských Klobouk, ze Vsetína a Slavičína. Po příjezdu na místo průzkumem hasiči zjistili, že zde havarovalo jedno osobní vozidlo tovární značky Audi, které skončilo mimo komunikaci. Ve vozidle cestoval řidič a tři spolujezdci. Po nehodě dva cestující ze zadních sedadel sami opustili vozidlo. Řidič a vedle něj sedící spolujezdec však zůstali v autě zaklíněni. Hasiči proto ihned za pomoci hydraulického zařízení během krátké chvíle oba vážně zraněné vyprostili a předali do péče záchranářům. Na místě zasahovaly celkem čtyři posádky zdravotnické záchranné služby. V jejich péči skončili všichni cestující.  Spolujezdec z předního sedadla však utrpěl velmi vážná zranění a musel být do nemocnice transportován vrtulníkem.

Hasiči u havarovaného vozidla odpojili baterii a provedli protipožární opatření. K úniku provozních kapalin nedošlo.

Poté velitel zásahu postupně redukoval počet jednotek, zasahujících na místě nehody. Krátce před půl jedenáctou se jako první zpět na základnu vrátila jednotka ze Vsetína.

Slavičínská jednotka profesionálních hasičů společně s policisty připravila místo pro přistání vrtulníku. Po odletu vrtulníku s těžce zraněným mužem do nemocnice, opustila jednotka ze Slavičína místo nehody a vrátili se na svou stanici.

Po ukončení práce policistů na místě havárie osobního vozidla poslední jednotka uklidila vozovku od střepů a úlomků z auta. Čtyřicet sedm minut po půlnoci ukončila na místě nehody svou činnosti i jednotka ze stanice Valašské Klobouky a odjela zpět na svou základnu.  

Příčina nehody je v šetření státních policistů.

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem