HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

K nehodě osobního vozidla a autobusu na Kolínsku letěl vrtulník

Oznámení o vážné dopravní nehodě osobního vozidla a autobusu v katastru obce Přehvozdí v okrese Kolín přijala tísňová linka středočeských hasičů ve čtvrtek 3. ledna asi čtvrt hodiny před polednem. 

Vzhledem k tomu, že už podle prvních informací zůstal v osobním vozidle zaklíněný řidič, vyslal operační důstojník k události dvě jednotky profesionálních hasičů – a to ze stanic Český Brod a Říčany.

Po příjezdu na místo velitel zásahu průzkumem zjistil, že v osobním autě se nachází vážně zraněný řidič, který je zaklíněný. Na jeho vyproštění museli hasiči nasadit dvě sady hydraulického vyprošťovacího zařízení. Zraněného muže pak předali zdravotnické záchranné službě k prvotnímu ošetření. Následně hasiči pomohli s naložením pacienta do přivolaného vrtulníku, kterým byl transportován do jedné z pražských nemocnic.

Kromě řidiče cestovaly v autobusu v době nehody dvě osoby. Jedna z nich si posléze začala stěžovat na nevolnost, proto byla odvezena na vyšetření do říčanské nemocnice. Hasiči dále zajistili místo nehody, včetně protipožárního opatření na obou vozidlech, a po zadokumentování nehody dopravní policií uklidili vozovku.  

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem