HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

K nehodě motorkáře a osobního vozidla u Tuklat letěl vrtulník

V neděli 24. května krátce před půl třetí odpoledne přijala linka tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o vážné dopravní nehodě osobního vozidla a motocyklu na silnici číslo 12 v katastru obce Tuklaty v okrese Kolín. 

Operační důstojník k události vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Český Brod a Říčany a jednotku sboru dobrovolných hasičů obce Úvaly. Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že při nehodě došlo k vážnému zranění řidiče motocyklu, který po střetu zůstal ležet na komunikaci.

Hasiči mu společně s policisty poskytli první pomoc. Po příjezdu zdravotnické záchranné služby byl předán do její péče. Vzhledem k charakteru poranění, byl na místo povolán také vrtulník letecké záchranné služby, který nakonec pacienta transportoval do jedné z pražských nemocnic.

Hasiči dále provedli zajištění místa nehody, protipožární opatření a posyp sorbentem. Dále byl ve spolupráci s policií řízen kyvadlově provoz. Po vyšetření nehody jednotky uklidily vozovku. Silnice byla po celou dobu průjezdná kyvadlově jedním pruhem, průjezd usměrňovali strážníci z Úval.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem