HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

K nehodě autobusu na hradecké dálnici vyjeli hasiči z Prahy i Staré Boleslavi

Ve čtvrtek 30. srpna patnáct minut po čtrnácté hodině byla na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy ohlášena dopravní nehoda nákladního vozidla a autobusu poblíž 4. kilometru dálnice D11 ve směru z Prahy do Hradce Králové. 

Vzhledem k tomu, že v místě nehody probíhají stavební práce a provoz je převeden do protisměru, byla k události vyslána v rámci mezikrajské pomoci také jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Stará Boleslav.

V průběhu jízdy k zásahu bylo upřesněno, že se nehoda nachází až před 8. kilometrem u křižovatky Jirny, což už je na území Středočeského kraje v okrese Praha-východ. Jako první na místo dorazila jednotka z Prahy, která měla poměrně složitý průjezd kolonou vozidel. Po dojezdu a průzkumu bylo zjištěno, že jde o kolizi, při které kamion v nižší rychlosti zezadu narazil do autobusu. V něm cestovalo 23 osob včetně dětí, přičemž došlo ke zranění tří osob, které byly ošetřeny zdravotnickou záchrannou službou.

Hasiči zajistili místo nehody a nezraněné osoby odvedly do bezpečné vzdálenosti. Evakuační autobus ze stanice HZS Mladá Boleslav, který měl původně na místo vyrazit, byl nakonec zrušen, protože si majitel havarovaného autobusu zajistil náhradní dopravu sám.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem