HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Již tři roky uplynuly od rozsáhlého požáru haly v Otrokovicích

(15.05.2020) V neděli 17. května 2020 to budou již tři roky, kdy profesionální a dobrovolní hasiči zasahovali u rozsáhlého požáru v průmyslovém areálu v Otrokovicích. Byl zde vyhlášen III. stupeň požárního poplachu. Hašení komplikovaly výbuchy tlakových lahví, destrukce konstrukcí budovy a velký žár. 

17. května roku 2017 dvě minutu po desáté hodině večerní přijalo krajské operační středisko hasičů oznámení o požáru haly. Během pár minut se na místě postupně sjely jednotky hasičů ze širokého okolí. Dlouhý boj s plameny, které šlehaly do velkých výšek a které pohltily celý objekt, se jim dařilo postupně vyhrát. Celý zásah si však vyžádal dlouhé hodiny a mnoho zasahujících hasičů. Samotnou likvidaci požáru vyhlásil velitel zásahu až na druhý den před půl čtvrtou odpolední.

Příčinu požáru šetřil vyšetřovatel hasičů společně s Policií ČR. Na základě všech zadokumentovaných skutečností, poznatků a expertizních zjištění nebylo možné příčinu vzniku požáru jednoznačně určit. Jako reálné bylo stanoveno pět verzí, a to úmyslné jednání neznámého pachatele, chemické samovznícení a tři verze technických závad. Vzniklá škoda se pohybovala okolo 130 miliónů korun. Uchráněné hodnoty u zasažené budovy a jejího okolí byly vyčísleny na 10 miliónů korun. 

https://www.hzscr.cz/clanek/haseni-komplikovaly-vybuchy-tlakovych-lahvi-destrukce-konstrukci-a-zar-aktualizace.aspx

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje 

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem