HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jiří Mikulecký jasně v čele Poháru ředitele HZS MSK v TFA před posledním závodem

Před posledním závodem seriálu v TFA - v neděli 18.9. v Ostravě - je už znám vítěz. 

Jiří Mikulecký z HZS Pardubického kraje, z Ústí nad Orlicí, po roce zvítězil v sobotu 10.9.2011 v náročném silovém víceboji TFA Štramberská trúba ve Štramberku (okres Nový Jičín). Jako jediný měl na ochozu Trúby čas pod 5 minut, byť jen o vteřinu. V celkovém pořadí poháru ředitele HZS MSK v TFA 2011 ho již nikdo nemůže předehnat, protože již vyhrál 3 ze čtyř závodů a po příští neděli na TFA Ostravská věž se mu budou škrtat dva nejhorší výsledky z celkových  5 závodů tohoto renomovaného moravskoslezského Poháru.
Jirka má za 3 vítězství v Poháru 3 x 150 bodů. za týden v Ostravě může už jen slavit, nebo povzbuzovat bratra Ladislava (také HZS PK, Ústí nad Orlicí), který mu na letošních krajských téefáčkách (= Nejtvrdší hasič přežije) šlape na paty a má na kontě jedno druhé a dvě třetí místa. Příští neděli na TFA Ostravská věž bude o místo na bedně Poháru ředitele HZS MSK v TFA 2011 bojovat s Rudolfem Mališem (hasiči Letiště Leoše Janáčka Mošnov).
 
Bez šance není ani zatím v Poháru čtvrtý Roman Viej z HZS Moravskoslezského kraj, stanice Ostrava-Zábřeh, či sedmý Leopold Hejneš (HZS MSK, stanice Ostrava-Fifejdy).
 
Zkratka TFA znamená v překladu „Nejtvrdší hasič přežije“ a plně vystihuje náročnost celého seriálu závodů v Moravskoslezském kraji (i jinde…). Scénář závodů bývá obdobný: Například v sobotu ve Štramberku hasiči v plné zásahové výbavě (včetně těžké tlakové lahve) se vydali ze všech svých sil na malebném štramberském náměstí (v rychlém sledu za sebou roztahování hadic, bouchání těžkým kladivem do trenažéru, přeskočení 2 metry vysoké bariéry, záchrana osoby/figuríny, manipulace s těžkým závažím na lešení).
 
Pak následoval výběh po cca 340 schodech zámeckého parku a Štramberské trúby s cílem na jejím ochozu – se zazvoněním na pravý valašský zvonec. Tam se každému tvrdému hasiči věnoval tým rychlé záchranné služby.
 
Výsledky sobotního TFA Štramberská trúba 2011:
 
Kategorie A – do 35 let:

1. Jiří Mikulecký, Ústí nad Orlicí, čas 04:59 min.

2. Radek Kladiva, Vlašim, 05:03

3. Ladislav Mikulecký, Ústí nad Orlicí, 05:04

4. Josef Palát, Valašské Meziříčí, 05:07

5. Roman Viej, HZS MSK, Ostrava-Zábřeh, 05:14

 
Kategorie B – nad 35 let:

1. Leopold Hejneš, HZS MSK, Ostrava-Fifejdy, 05:38 min.

2. Tomáš Melčák, HZS MSK Nový Jičín, 05:43

3 Josef Vlk, Zlín, 05:47

 

 

vytisknout  e-mailem