HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jihočeští profesionální hasiči budou v Táboře soutěžit v lezení na umělé stěně

Již druhým rokem funguje na táborské stanici profesionálních hasičů nová lezecká stěna. Poté, co se šestnáct let krajská soutěž HZS Jihočeského kraje v lezení na umělé stěně vždy konala na stanici územního odboru Jindřichův Hradec, se vloni krajské klání přestěhovalo do Tábora. V letošním roce tak proběhne již 18. ročník. 

Znalost lezecké techniky, sebejištění a sebezáchrana patří do základních znalostí a dovedností každého hasiče. Kromě tohoto však od 90. let minulého století existují u profesionálních hasičů tzv. lezecké skupiny. Každý den na každé směně slouží speicálně vyškolení hasiči-lezci, každý hasičský záchranný sbor kraje má své lezce-instruktory a svého hlavního instruktora.

Soutěže o nejlepšího lezce se zúčastní sportovci všech sedmi územních odborů HZS Jihočeského kraje. Hasiči budou soutěžit jak v kategorii jednotlivců, tak zároveň za své územní odbory v kategorii tříčlenných družstev.

Krajská soutěž HZS Jihočeského kraje ve sportovním lezení na umělé stěně se uskuteční v úterý 27. března se od 9 hodin v tělocvičně územního odboru Tábor v Chýnovské ulici v Táboře.

Kudy k táborským hasičům? GPS: N 49°24.38140´, E 14°41.67317´ (mapa)

Na zajímavé soutěžní klání o nejlepšího jihočeského hasiče-lezce jste všichni srdečně zváni.

Odkazy do noveho okna

Krajská soutěž HZS Jihočeského kraje v lezení, Tábor - 27. 3. 2018

Krajská soutěž HZS Jihočeského kraje v l... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem