HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jihočeští profesionální a dobrovolní hasiči bojovali v disciplínách TFA

Dnes (sobota 19. srpna) se uskutečnila krajská soutěž HZS Jihočeského kraje v disciplínách TFA. Soutěž v disciplínách TFA je klání, které jihočeský sbor pořádá vždy jednou za dva roky. V posledních letech naši sportovci závodili u Stezky korunami stromů v Lipně nad Vltavou, letos se soutěž přestěhovala k rozhledně Hýlačka, kdy organizátorem byl územní odbor Tábor. Spolupořadateli, bez kterých by realizace krajského závodu byla velmi obtížná, byly Spolek přátel hasičů Tábora a Kostnice, z. s., a dále Jihočeský Hasičský sportovní klub, z. s. 

Soutěž „TFA“, jejíž název pochází z anglického „Toughest Firefighter Alive“ a volně se překládá jako „nejtvrdší hasič přežívá“, je nejtěžší hasičskou soutěží, která svými podmínkami simuluje práci hasiče při zásahu.
Letošního závodu se poprvé zúčastnili vedle profesionálních hasičů jihočeského sboru také závodníci z řad dobrovolných hasičů jihočeských obcí. Závodníci soutěžili v kategorii jednotlivců, a to ve věkové hranici do 34 let včetně a od 35 let výše.
Kategorii do 34 let suverénně ovládnul písecký Michal Brousil s famózním časem 4:57,14. Na druhém místě skončil domácí Ondřej Fišer (6:01,28), třetí místo vybojoval Tomáš Novotný také z územního odboru Písek (6:04,22).
Ve věkové kategorii 35+ vyhrál táborský borec Jiří Dvořák za čas 5:09,12, kterým výrazně předčil i celou řadu kolegů z mladší věkové kategorie. Druhý skončil písecký David Kubiš s časem 5:19,00. Na třetím místě se umístil další reprezentant Petr Benda z územního odboru Tábor, který dosáhnul času 5:28,00.
Mezi dobrovolnými hasiči dosáhnul nejlepšího času 6:08,17 Michal Koranda reprezentující SDH obce Drunče. Druhý byl jeho kolega Jiří Melecký (6:41,50), třetí skončil Jakub Semrád z SDH Mladá Vožice (6:46,93).
Profesionální hasiči své časy zároveň započítávali do kategorie družstev. Soutěžní týmy jednotlivých územních odborů HZS Jihočeského kraje mohly do soutěže prezentovat maximálně pět závodníků, do celkového hodnocení družstev se pak započítávaly časy nejlepších tří. V celkovém hodnocení se nejlépe umístil územní odbor Písek, druhý skončil Tábor a třetí místo vybojoval územní odbor Jindřichův Hradec.
Dnes nejlepší profesionální hasiči se svými výkony nominovali na mistrovství HZS ČR v disciplínách TFA, které se uskuteční letos v září v Ústí nad Labem.

V přiloženém souboru naleznete kompletní výsledky, fotografie ze soutěže naleznete v naší fotogalerii.

vytisknout  e-mailem