HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jihočeští hasiči mají mobilní odběrový tým

Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje disponuje mobilním odběrovým týmem Covid-19. Tým je tvořený z hasičů – zdravotníků, kteří zajišťují odběry vzorků pro PCR testování na onemocnění Covid-19. Tým doplňuje stávající systém odběrových míst a týmů, které pracují napříč celým krajem. 

Jihočeský tým je jedním ze 17 mobilních odběrových týmů Hasičského záchranného sboru České republiky, jež vznikly na základě Dohody o zajištění součinnosti uzavřené na celostátní úrovni mezi Ministerstvem zdravotnictví ČR, MV-generálním ředitelstvím HZS ČR a Zdravotnickým zařízením Ministerstva vnitra. Dohodou byly vytvořeny a proškoleny týmy v každém kraji, v Praze, Středočeském a Jihomoravském kraji působí týmy dva. Týmy musí být k dispozici 24 hodin denně a jsou vysílány na základě požadavku příslušné krajské hygienické stanice nebo Integrovaného centrálního řídícího týmu. V Jihočeském kraji pak byla o možnosti využití hasičského mobilního odběrového týmu sepsána smlouva mezi HZS Jihočeského kraje a Krajskou hygienickou stanici Jihočeského kraje.

Jihočeský mobilní odběrový tým, stejně jako další hasičské týmy v ostatních krajích, byl řádně proškolen, Jihočeši měli navíc možnost provádět v rámci školení odběry přímo v nemocnici v Českých Budějovicích. Tým tvoří dva příslušníci – jeden slouží na stanici v Českých Budějovicích, druhý na stanici v Písku. Oba jsou výjezdoví hasiči a jsou zároveň kvalifikovanými zdravotnickými záchranáři s odpovídajícím vzděláním. Při vlastním odběru využívají předepsané ochranné prostředky, jsou oblečeni do jednorázových protichemických obleků včetně respirátoru.

Doposud odběrový tým HZS Jihočeského kraje provedl více než 50 odběrů pro antigenní testy uvnitř jihočeského profesionálního sboru. Je však připraven na nasazení například v domovech seniorů, sociálních zařízeních, pečovatelských domech nebo dalších vytipovaných organizací či u jednotlivých osob, u kterých došlo ke kontaktu s potencionálně pozitivní osobou.

Odkazy do noveho okna

Odběrový tým HZS Jihočeského kraje (1)

Odběrový tým HZS Jihočeského kraje (1) 

Detailní náhled

Odběrový tým HZS Jihočeského kraje (2)

Odběrový tým HZS Jihočeského kraje (2) 

Detailní náhled

Odběrový tým HZS Jihočeského kraje (3)

Odběrový tým HZS Jihočeského kraje (3) 

Detailní náhled

Odběrový tým HZS Jihočeského kraje (4)

Odběrový tým HZS Jihočeského kraje (4) 

Detailní náhled

Odběrový tým HZS Jihočeského kraje (5)

Odběrový tým HZS Jihočeského kraje (5) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem