HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jednotky zaměstnal požár traktoru i mrazírenského vozidla

Vysokou škodu přesahující čtyři miliony korun způsobil požár traktoru a balíkovače u Horního Újezdu na Hranicku. Plameny se během chvilky rozšířily i na strniště a rychle se šířily. 

Nasadili jsme proto smáčedla pro vyšší účinek hasební vody a také velkoobjemové cisterny s lištami, abychom zabránili rozšíření ohně do nedalekého lesa. Po poledni zde zasahovalo šest jednotek, a to profesionální z Hranic a SDH Horní Újezd a Opatovice. Povolána byla i jednotka ze stanice Bystřice pod Hostýnem a SDH Kelč a Loukov ze sousedního Zlínského kraje.  Náš vyšetřovatel odhadnul škodu na čtyři miliony korun. Příčinou bylo s největší pravděpodobností zajiskření ve sběrači slámy a její následné vznícení.

Další čtyři jednotky vyjížděly po půl třetí k Pňovicím, kde hořel na komunikaci ve směru na Štěpánov mrazírenský vůz. Požár jsme zdolali vysokotlakem a jedním C proudem. Příčinu nyní vyšetřujeme.

Před 14. hodinou jsme pak zasahovali na D35 u Velkého Újezdu ve směru na Lipník nad Bečvou, kde hořelo osobní auto a oheň se rozšířil i na porost v okolí. Požár jsme rychle zlikvidovali. Tříčlenné posádce vozu se naštěstí nic nestalo, jejich stav zkontrolovala i přivolaná zdravotnická záchranná služba. Během zásahu byl směr na Lipník nad Bečvou uzavřen.

Všechny události se obešly bez zranění.

por. Mgr. Lucie Balážová
tisková mluvčí 
HZS Olomouckého kraje
T: 777 420 107
T: 950 770 039
M: lucie.balazova@hzsol.cz
M: mluvci@hzsol.cz
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem