HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jedenáct jednotek bojovalo s požárem haly na Nymbursku

Ve čtvrtek 27. června deset minut po dvaadvacáté hodině byl na tísňovou linku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášen požár haly v soukromé firmě u vlakového nádraží v Kostomlatech nad Labem. 

Operační důstojník k události vyslal v prvním sledu hned pět jednotek. Hasiči byli na místě do deseti minut od přijetí oznámení o požáru. V době jejich příjezdu byla budova o rozměrech 15x30 metrů požárem zcela zasažena. Velitel zásahu proto rozhodl o vyhlášení druhého stupně požárního poplachu, k místu tak vyjelo dalších pět jednotek. Vzhledem k tomu, že se objekt nacházel v těsné blízkosti železniční tratě, požádal velitel zásahu o vypnutí trolejí na nejbližších kolejích a o omezení provozu na železnici.

Požářiště bylo rozděleno do dvou úseků, přičemž na jednom z nich byla nasazena výšková technika. V budově bylo uskladněno velké množství různých dřevěných i plastových podlahových krytin, koberců a lepidel, a tak se požár poměrně rychle šířil. Proto bylo nutné nasadit několik C proudů i na ochlazování zasahující techniky, která stála v ulici. Hasičům byla potvrzena informace, že se uvnitř objektu nikdo nenachází, takže se mohli plně soustředit na hasební zásah. Hned v jeho úvodní fázi se jim podařilo vytlačit vysokozdvižný vozík a dva dodávkové automobily.

Krátce před půl dvanáctou ohlásil velitel zásahu lokalizaci požáru, po které začal s redukcí jednotek a nechal snížit poplachový stupeň na první. Hasiči se pak pomocí termokamer zaměřili na vyhledávání skrytých ohnisek a jejich dohašování. Na místě byly do ranních hodin ponechány dvě jednotky, které požářiště hlídaly.

V dopoledních hodinách se na místě sešli vyšetřovatelé, kteří se ve spolupráci s kriminální policií budou zabývat příčinou vzniku požáru. Škoda vzniklá požárem byla majitelkou firmy odhadnuta na deset milionů korun. Sálavým teplem bylo poškozeno i několik oken na přilehlých domech v ulici. 

U požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanic HZS Nymburk a Poděbrady, jednotka Hasičské záchranné služby podniku SŽDC Nymburk a jednotky SDH obcí Byšičky, Hronětice, Lysá nad Labem, Milovice, Nymburk, Semice, Všechlapy a Všejany.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem