HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jeden stoh sena a slámy hořel, druhý hasiči před plameny uchránili

Díky rychlému zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty představující asi půl milionu korun. Nikdo nebyl zraněn. Škoda byla předběžně vyčíslena na 500 tisíc korun 

P Jaroměř (1).jpgJaroměř – požár – 15. 11. 02:41

Krajské operační a informační středisko přijalo v pátek před 3. hodinou ranní hlášení o požáru stohu balíků slámy v katastru části Semonice. Na místo události bylo vysláno postupně pět jednotek požární ochrany.

Průzkumem hasiči zjistili, že vedle sebe stojí dva stohy balíků sena a slámy, z toho jeden o rozměrech asi 8x20 m už hořel. Hasičům se podařilo plameny odříznout a druhý stoh o velikosti asi 100x20 m zachránili. Lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu v 03:37 hod. Jednotky byly v ranních hodinách stále ještě na místě, pomocí firemního nakladače vyskladňují balíky ze zasaženého stohu a dohašují ohniska požáru. Na místo si velitel zásahu povolal také protiplynový kontejner z hradecké centrální stanice, aby měli zasahující hasiči dostatek dýchacích přístrojů.

Díky rychlému zásahu jednotek požární ochrany se podařilo uchránit hodnoty představující asi půl milionu korun. Škoda byla vyčíslena také na půl milionu korun. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

Na místě zasahovaly jednotky: HZS Jaroměř a Hradec Králové – U Přívozu, JSDH Smiřice, Velichovky a Jaroměř.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

P Jaroměř (1)

P Jaroměř (1) 

Detailní náhled

P Jaroměř (2)

P Jaroměř (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem