HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jedinečná příležitost pro hasiče v Pardubickém kraji

Ve dnech 12. až 15. října 2018 mají hasiči jedinečnou příležitost absolvovat výcvik v kontejneru Fire Dragon 7000. Jedná se o kontejner na návěsu kamionu, který dokáže simulovat podmínky požáru v uzavřeném prostoru. Jako palivo se používá 95 % propan.

Polygon Fire Dragon 7000 obsahuje několik pracovišť, jako například požár kuchyně, obývacího pokoje, průmyslové armatury, požár fotovoltaického panelu, požár sklepních prostor.

Zajímavá je jeho mobilnost, je možné ho převést téměř kamkoliv a provádět výcvik.

Hasiči se v tomto cvičí v nácviku hašení, taktiky vstupu do uzavřených prostor a taktiky práce družstva. Pojízdný polygon nepatří hasičům, je to zařízení firmy Dräger a v České republice je podruhé. Výcvikový trenažér byl již v loňském roce představen na hasičských slavnostech v Litoměřicích, poté byl v Praze, a 21. června 2017 ho měli k dispozici hasiči v Pardubicích i na Střední průmyslové škole chemické. Po Pardubicích zamířil kontejner do Ostravy a hned poté se vrátil zpět do Německa, odkud byl zapůjčen. Instruktoři z Pardubického kraje plk. Ing. Roman Studený a nstržm. Leoš Kulhavý ze stanice Vysoké Mýto měli jako jediní oprávnění toto zařízení obsluhovat, protože se účastnili výcviku v Německu. Dalším obsluhovatelem – instruktorem byl Ing. Pavel Chovančík obchodní zástupce Dräger Safety, s s.r.o.

Teď možnost vyzkoušet a „zacvičit si“ v mobilním výcvikovém trenažéru mají na požární stanici ve Vysokém Mýtě dobrovolní hasiči z celého Pardubického kraje.

por. Bc. Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

fire-dragon

fire-dragon 

Detailní náhled

fire-dragon1

fire-dragon1 

Detailní náhled

fire-dragon2

fire-dragon2 

Detailní náhled

fire-dragon3

fire-dragon3 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem