Institut ochrany obyvatelstva  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Informace o CBRN mezinárodní videokonferenci

Koncem měsíce března proběhlo jednání zástupců HZS ČR za účasti pracovníků Institutu ochrany obyvatelstva v rámci několikaleté spolupráce s Národní centrálou proti organizovanému zločinu PČR, zástupci SÚRO, SÚJCHBO, ÚJV Řež a CS. 

Jitka_1.JPG

K jednání se připojili on-line odborníci na tuto problematiku z USA a to zástupci NSDD (Nuclear Smuggling Detection and Deterrence) a NNSA (National Nuclear Security Administration).

Tato vzájemná spolupráce je zaměřena především na odhalování a zabránění nelegálního obchodování a nakládání s radioaktivními a jadernými materiály, které by mohli být potenciálně zneužity k páchání trestné činnosti nebo terorismu.

Zaměstnání bylo vedeno partnery z USA a bylo zaměřeno na tvorbu cvičení se systémy detekce radiace (RDS), které jsou nedílnou a velmi důležitou částí přípravy na případné hrozby v této oblasti.

Na závěr proběhlo zhodnocení a návrh dalšího postupu spolupráce, příslib budoucího osobního setkání a přípravy cvičení, kde bychom si mohli vyzkoušet jednotlivá zařízení a v praxi vidět jejich metodiku přípravy i hodnocení cvičení.


Jitka_2.jpg
(ilustrační fotografie)


Vloženo: 14. 4. 2022 | Aktualizace: 14. 4. 2022 | Email: spisovna@ioolb.izscr.cz

vytisknout  e-mailem