HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

I v průběhu víkendu hasiči bojovali proti šíření nákazy koronaviru

I v průběhu pátečního odpoledne a uplynulého víkendu (17.-19. dubna 2020) hasiči v Moravskoslezském kraji plnili úkoly v boji proti šířícímu se koronaviru. Kromě příslušníků HZS Moravskoslezského kraje se do realizace karanténních opatření výrazně zapojili i členové jednotek dobrovolných hasičů obcí.

. V průběhu pátečního odpoledne a podvečera Moravskoslezští hasiči zajistili příjem a distribuci ochranných pomůcek z Krajského distribučního centra v prostorách bývalé hasičské stanice v Ostravě – Hrabůvce do nemocničních zařízení na území kraje. V průběhu neděle pak byla realizována další distribuce ochranných pomůcek. Tentokrát se jednalo o ochranné pomůcky určené pro praktické lékaře a ostatní zdravotnická zařízení, které byly z Krajského distribučního centra rozvezeny do okresních odběrových míst na území Moravskoslezského kraje.

Profesionální i dobrovolní hasiči dále zajišťovali dezinfekci autobusových zastávek a dalších vybraných veřejných prostor, rozvoz potravin a jídla pro seniory, rozvozy ochranných pomůcek a kontrolu odběrných míst.

HZS Moravskoslezského kraje nadále ve spolupráci s hygieniky a dalšími složkami IZS zajišťovali příjem a testování obyvatel Moravskoslezského kraje vracejících se ze zahraničí a jejich následný rozvoz do jejich domovů.

Kromě výše zmíněných činností, hasiči však zajišťují i činnosti, které sice nejsou tak „na očích“ veřejnosti a médií, ale jsou velice významné pro náš společný boj a proti šíření nákazy. Příslušníci HZS Moravskoslezského kraje kromě nepřetržitého příjmu a vyhodnocování tísňových volání na tísňové číslo 112, zajišťují i každodenní činnost stálé pracovní skupiny Krizového štábu Moravskoslezského kraje.

Stálá pracovní skupina Krizového štábu MSK v souvislosti s nastalou krizovou situací denně, včetně víkendů a svátků, zajišťuje sběr dat od hygieniků, nemocnic, laboratoří provádějících testování, odběrových míst, sociálních zařízení a dalších institucí zapojených do karanténních opatření. Dále sbírá data o repatriacích, příjmu a distribuci zdravotnického materiálu a ochranných pomůcek, sleduje a vyhodnocuje průběh krizové situace a dopad přijatých opatření a v neposlední řadě zajišťuje i informování obyvatel kraje. Všechny tyto informace jsou využívány zejména pro přípravu podkladů potřebných pro činnost Krizového štábu MSK a pro podporu rozhodnutí hejtmana kraje.

 

kpt. Ing. Marek Gašparín, Ph.D.
zastupující tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje

vytisknout  e-mailem