HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

I opožděný vánoční dárek potěšil

(28.12.2016) Vánoční čas, čas, kdy je každý se svými blízkými. V Domově pro osoby se zdravotním postižením v Kunovicích Na Bělince tráví vánoční čas několik klientek, které nemohly odjet domů ke svým rodinám.  

Rozhodli jsme se zpříjemnit jim vánoční chvilky a pozvali jsme je k nám na stanici do Uh. Hradiště. Mirka, Kristýnka a Ilona se již od rána velmi těšily, je to jejich první návštěva u profesionálních hasičů. Prohlédly si garáže s požární technikou a zajímalo je, kde berou hasiči vodu na hašení a jak se voda dostane z auta ven. Nadchla je naše požární technika a pobýt chvíli v autě s blikajícím majákem, tak to byl pro ně zřejmě neskutečný zážitek. Svého průvodce bedlivě poslouchaly a o dotazy nebyla nouze. Děvčata prošla také zázemí hasičů, porovnávala jaké je to u nich v domově a u nás u hasičů. Líbily se jim všechny vystavené trofeje ze soutěží, které hasiči získali. Naše získané poháry neskutečně obdivovaly.

Návštěva splnila očekávání. Děvčata si prohlídku užila a my jsme opravdu rádi, že jsme jim tímto mohli dát opožděný dárek k letošním Vánocům. Při loučení nechybělo ani pozvání zpět k nám nejen pro ně, ale také pro jejich další kamarády z Bělinky.

Autor: plk. Ing. Jaroslav Olbert, ředitel ÚO Uherské Hradiště

vytisknout  e-mailem