HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dny hasičů Zlínského kraje

(27.05.2024) Vozový park hasičů, ukázky jejich práce či preventivní rady a soutěže. To vše zažili návštěvníci Výstaviště Kroměříž, kteří o víkendu přišli za námi. 

15.jpg

Páteční deštivé počasí neodradilo a sluneční paprsky v sobotu zase přilákaly davy návštěvníků, kteří uplynulý víkend 24. a 25. května 2024 navštívili areál Výstaviště Kroměříž, kde se konaly Dny hasičů Zlínského kraje. Všichni fanoušci profesionálních a dobrovolných hasičů si tak přišli na své a opravdu se bylo na co nejen dívat, ale i prožít. K vidění byla historická i současná technika, návštěvníci se mohli seznámit s povoláním hasiče a jeho prací. Vyzkoušet si zásahový oděv, první předlékařskou pomoc či vyslechnout preventivní rady hasičů, jak předcházet mimořádným událostem. Také si mohli sednout do historických i současných vozidel hasičů. Děti soutěžily, vyzkoušely si část fyzických testů, které žadatalé o přijetí do služebního poměru musí splnit nebo si zaskákaly v nafukovacích hradech. Dětský smích se tak po oba dny nesl areálem výstaviště. Podvečerní a večerní program poté byl okořeněn hudebními kapelami.  

31.jpg

Aby pestrost těchto dvou dnů byla co nejvíce atraktivní, bylo do sobotního programu zařazeno i předávání věrnostních medailí Generálního ředitelství HZS ČR a krajského ředitele HZS Zlínského kraje. V pravé poledne se pomyslně rozezněly kostelní zvony nově přijatým příslušníkům Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje, kteří v danou chvíli zahájili slavnostní složení služebního slibu. Obou slavnostních ceremoniálů se účastnil i generální ředitel HZS ČR generálporučík. Ing. Vladimír Vlček, Ph.D., MBA a krajský ředitel HZS Zlínského kraje plk. Ing. Vít Rušar. Oba při svém projevu oceňovaným i slibujícím příslušníkům popřáli mimo jiné především šťastný návrat zpět na své stanice ze všech výjezdů k mimořádným událostem, ke kterým vyjedou. Poděkovali jim za jejich práci a rodinám příslušníků za podporu. V odpoledním programu hejtman Zlínského kaje Ing. Radim Holiš oceníl při příležitosti svátku svatého Floriána dobrovolné a profesionální hasiče.Předal tak bezmála padesát pamětních medailí a záslužných vyznamenání II. stupně.

51.jpg

A za podporu a velký zájem o naši práci a povolání, které je našim posláním, děkujeme i my vám všem, kteří jste nás v pátek nebo v sobotu navštívili a užili si tyto Dny hasičů Zlínského kraje s námi.

70.jpg


 

Autor: por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje

Foto:
HZS Zlínského kraje
Zlínský kraj

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem