HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Zraněného řidiče museli hasiči z vozu vyprostit.

(20. 11. 2019) Krátce po čtvrté hodině odpolední došlo v obci Lipina k dopravní nehodě osobního automobilu. Podle informací od oznamovatele se v havarovaném voze nacházela jedna zaklíněná osoba. Operační důstojník HZS kraje proto na místo okamžitě vyslal jednotky profesionálních hasičů ze stanic Valašské Klobouky a Slavičín. 

Jako první se k události dostavila jednotka z Valašských Klobouk. V době jejího příjezdu byl havarovaný automobil na boku mimo komunikaci a vevnitř se nacházel zraněný řidič. Hasiči zajistili místo nehody a ve spolupráci se záchranáři vyprostili osobu zadní částí vozu bez použití hydraulického vyprošťovacího zařízení. Po prvotním ošetření byl řidič naložen do sanitky zdravotnické záchranné služby a odvezen do nemocnice.

Na pokyn velitele provedla jednotka odpojení akumulátoru vozu a celkové protipožární zabezpečení. Protože nedocházelo k úniku provozních náplní a nehrozilo zde žádné nebezpečí, bylo místo události předáno policii a hasiči se v 17:54 hodin vrátili zpět na svou základnu.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem