HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

HZS Zlínského kraje má nový systém pro koordinaci humanitární pomoci v kraji

Dne 1. 4. 2015 byla spuštěna nová veřejná aplikace „Humanitární-pomoc.cz“. Spuštěna byla po měsíci testování. 

Webová aplikace byla Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje vytvořena v letech 2014-2015 za účelem organizace a koordinace vyžadování humanitární pomoci, kterou má v případě mimořádné události podle zákona na starosti. Pomocí aplikace bude možné lépe evidovat, organizovat a předávat prostředky této pomoci na místa, kde je tato pomoc nejvíce potřebná a odstraní se tak nedostatky, které jsou známé z praxe v minulých letech.
 
Aplikace je přístupná na webové adrese www.humanitarni-pomoc.cz, a je vytvořena v testovací a ostré verzi. Testovací verze je určena pro vyzkoušení funkcí a možností činnosti v aplikaci bez zasahování do ostré verze, která je už nyní připravena k evidenci této pomoci pro mimořádné události. Registrace právnických, podnikajících fyzických osob nebo fyzických osob je možná v předstihu, aby bylo možné následně adekvátně reagovat.
 
Banner aplikace je prioritně umístěn na webových stránkách HZS Zlínského kraje, a je možné jej po souhlasu umístit na kterékoliv stránky kraje, obcí, nebo dalších zainteresovaných institucí. Celkovou správu systému má v působnosti HZS kraje.  
 
Aplikace v žádném případě nenahrazuje nezastupitelnou roli humanitárních organizací, ale slouží pouze jako pomocný nástroj pro činnost v této oblasti.
 

Autor: kpt.Ing. Pavel Řezníček

Odkazy do noveho okna

vytisknout  e-mailem