HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vedení profesionálních hasičů Zlínského kraje hodnotilo rok 2016

(31.1.2017) V dnešních dopoledních hodinách se uskutečnilo tradiční setkání vedení HZS Zlínského kraje s novináři. 

Tématem tiskové konference bylo vyhodnocení roku 2016 a to ve všech aspektech činnosti a působnosti profesionálních hasičů Zlínského kraje. Spolu s krajským ředitelem plk. Ing. Vítem Rušarem loňský rok hodnotili ředitel kanceláře krajského ředitele plk. Ing. Jiří Volák, náměstek krajského ředitele pro IZS a operační řízení plk. Ing. Pavel Hráček, náměstek krajského ředitele pro prevenci a civilní nouzové plánování plk. Ing. Zdeněk Otrusina a plk. Ing. Eva Vallová, která zastupovala náměstka krajského ředitele pro ekonomiku.

Jako první se slova ujal ředitel krajských hasičů plk. Ing. Vít Rušar. Ten ve svém krátkém vystoupení zdůraznil četnou zásahovou činnost hasičů na území našeho kraje, kdy počet evidovaných událostí dosáhl počtu 4239 a byl historicky druhým nejvyšším. Zmínil také stále pokračující zásah v areálu muničních skladů ve Vrběticích – Vlachovicích na němž se profesionální hasiči podílí nepřetržitě od jeho zahájení 16. října 2014. V souvislosti s tímto zásahem ocenil, že se podařilo zabezpečit i speciální techniku, která je v extrémně nebezpečném prostředí schopna zasahovat bez přímé obsluhy a tím je eliminováno riziko pro zasahující. Přítomným novinářům také připomněl realizaci dotačních titulů pro nákup techniky zřizovatelům jednotek dobrovolných hasičů měst a obcí. V roce 2016 bylo z dotačního programu MV spolufinancováno 30 zcela nových dopravních automobilů a v roce 2017 to bude dalších 37 vozidel. Ze zásadních projektů krajských hasičů, jejichž přípravná fáze byla zahájena v roce 2016 a realizaci hasiči plánují na rok 2017, je výstavba stanice výjezdové jednotky v areálu centrální stanice Zlín a výstavba nových stanic v Holešově a Bystřici pod Hostýnem. Své úvodní vystoupení krajský ředitel uzavřel konstatováním, že je osobně velmi rád, že v roce 2016 nedošlo u příslušníků HZS kraje k žádnému těžkému zranění při zásazích  a ani žádné vážné nehodě naší techniky.

Po úvodním vystoupení krajského ředitele přišly na řadu informace z jednotlivých úseků HZS Zlínského kraje. Hodnocení roku v jednotlivých oblastech činnosti HZS Zlínského kraje je uvedeno v přiložených souborech.

Dnešní tiskovou konferenci uzavřel krajský ředitel výhledem do roku 2017, kdy jako zásadní pro další činnost sboru vnímá předložení novely zákona O služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů a v rámci kraje realizaci výstavby výše uvedených požárních stanic.

Závěrečná slova krajského ředitele i všech vedoucích funkcionářů krajského hasičského sboru patřila poděkování všem příslušníkům a občanským zaměstnancům sboru za odvedenou práci v průběhu celého loňského roku. Poděkování a ocenění spolupráce patřilo také vedení Zlínského kraje, měst a obcí kraje, dobrovolným hasičům, příslušníkům ostatních složek integrovaného záchranného systému, spolupracujících organizací a také zástupcům médií.

Autor: por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem