HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nové cisterny budou sloužit profesionálním hasičům v Luhačovicích a Slavičíně

(31.10.2016) Nákup nové techniky byl realizován z prostředků získaných z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů.  

Minulý týden rozšířily vozový park zásahové techniky profesionálních hasičů Zlínského kraje dvě nové cisternové automobilní stříkačky CAS 20/4000/240 S2T TATRA 815 4x4.2 dodané společností THT Polička, s.r.o. Nákup cisternových automobilů byl financován z prostředků Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů v celkové výši 13 540.626 korun.

Automobily s požární výbavou ve speciálním technickém provedení jsou určeny pro provoz na všech komunikacích a v terénu. V nástavbě vozidel je instalována nádrž na 4000 litrů vody a 240 litrů pěnidla. Požární čerpadlo vozidla umožňuje zásah při použití vysokého nebo nízkého tlaku, popřípadě v kombinovaném provozu. Jmenovitý průtok je 2.000 litrů za minutu. Kabiny vozidel jsou čtyřdveřové, jednoprostorové a spolu s řidičem a velitelem umožňují přepravu dalších čtyř hasičů. Podvozky jsou řešeny jako dvounápravové s připojitelným pohonem přední nápravy a s průběžným rámem. Vozidla jsou vybavena osmiválcovými, vznětovými, čtyřdobými, přeplňovanými, vzduchem chlazenými motory s přímým vstřikem paliva o výkonu 325 kW. Převodovky vozidel jsou automatické a umožňují jízdu mimo komunikace, na sněhu, v blátě a při brodění.

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem