HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mezi vyznamenanými i profesionální hasiči HZS Zlínského kraje

(26.10.2016) V úterý 25. října 2016 byly v prostorách Trojského zámku v Praze slavnostně předány služební medaile a plakety Hasičského záchranného sboru České republiky.  

Mezi 117 oceněnými byli kromě stávajících a bývalých příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR, zástupců obcí, měst i krajů, ostatních složek integrovaného záchranného systému nebo úzce spolupracujících společností i dva profesionální hasiči HZS Zlínského kraje.

Z rukou generálního ředitele HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslava Ryby převzali medaile Za věrnost I. stupně  pprap. Antonín Polášek a pprap. Pavel Svoboda. Medaile Za věrnost I. stupně je oceněním příkladného plnění služebních povinností příslušníků Hasičského záchranného sboru v délce 30 let.

pprap. Antonín Polášek je profesionálním hasičem od 1. 12. 1985. Po svém nástupu vykonával funkci hasič, následně byl zařazen na funkci hasič-strojník. Od roku 1995 až do současnosti vykonává funkci hasič - technik strojní služby na stanici v Uherském Hradišti. Za dobu svého působení v jednotce se podílel na zásazích u mnoha mimořádných událostí velkého rozsahu - povodně 1997, požár pneumatik v Uherském Brodě 2007, požár firmy Remiva v Chropyni 2011, lesní požár v Bzenci 2013.V letech 1986 - 2001 byl členem sportovního družstva v Uherském Hradišti a také členem reprezentačního družstva ČSSR, ČSFR a ČR v disciplínách požárního sportu, kde dosáhl několika osobních i kolektivních úspěchů. V současné době předává své dlouholeté sportovní zkušenosti jako trenér výběru HZS Zlínského kraje v požárním sportu.

pprap. Pavel Svoboda je profesionálním hasičem od 1. srpna 1986. Jeho služebním působištěm je od nástupu k hasičům  požární stanice Vsetín. Po získání odborné způsobilosti pracoval jako hasič – strojník PO. Od 1. prosince 2008 je zařazen na funkci hasič - technik strojní služby. Za dobu svého působení u HZS se podílel na likvidaci mnoha mimořádných událostí, jako byly například povodně v letech 1997 a 2002.

Více na:

http://www.hzscr.cz/clanek/15-hrdinskych-cinu-bude-letos-oceneno-medaili-za-statecnost.aspx

http://www.hzscr.cz/fotogalerie/v-prazskem-trojskeho-zamku-slavnostne-predany-sluzebni-medaile-a-plakety-hasicskeho-zachranneho-sboru-ceske-republiky.aspx

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Podklady: GŘ HZS ČR

FOTO: HZS ZLK, GŘ HZS ČR

vytisknout  e-mailem