HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár střechy opuštěného rodinného domku na Prostějovsku - Kovalovice u Tištína

Jednotky ze dvou krajů se v podvečerních hodinách podílely na likvidaci požáru části střechy neobydleného rodinného domku v obci Kovalovice u Tištína na Prostějovsku. Informace o požáru převzala linka tísňové pomoci HZS Olomouckého kraje v neděli 8.12.2019 krátce po šestnácté hodině s popisem viditelných plamenů a kouře ze střechy objektu. 

Operační středisko k lividaci vyslalo jednotky profesionálních hasičských stanic z Olomouckého kraje stanice Kojetín a ze Zlínského kraje jednotku stanice Morkovice - Slížany. Z řad dobrovolných hasičů k pomoci dorazily také jednotky dobrovolných hasičů Nezamyslice,  Němčice na Hané a také místní jednotka. 

Došlo k zahoření zhruba 1/4 střechy objektu. Situaci na místě stížila nedostupnost vody z hydrantové sítě. Pomocí cisternen byla k události zásoba vody zajištěna kyvadlově. V objektu se žádná osoba nenacházela, vše se obešlo bez zranění. Hasiči požářiště z důvodu zajištění bezpečnosti vlastní technikou nasvětlili, pokračovali poté v rozebírání vyhořelých trámů a kontrukce. Pro snadnější vyklízení z požářiště bylo nutné provést vybourání otvoru v části stěny. Postupně také dohledávali a dohašovali vizuálně doutnající a žhnoucí menší ohniska. Místní jednotka dobrovolných hasičů zde na dohled po skončení hasebního zásahu zůstala z důvodu zabezpečení požářiště.

Zdeněk Hošák tiskový mluvčí 
HZS Olomouckého kraje
T: 721810541 T: 950770039
M: zdenek.hosak@hzsol.cz
M: mluvci@hzsol.cz

Odkazy do noveho okna

pozar strech RD Kovalovice u Tištína

pozar strech RD Kovalovice u Tištína 

Detailní náhled

pozar strech RD Kovalovice u Tištína

pozar strech RD Kovalovice u Tištína 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem