HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dopravní nehody si vyžádaly pomoc hasičů

Ve čtvrtek 29. června 2017 ráno zasahovali hasiči v Olomouckém kraji u dvou dopravních nehod. První se odehrála v Hanušovicích, druhá u Velkého Újezdu. 

V 8:04 hodin byla oznámena na operační středisko HZS OIomouckého kraje dopravní nehoda jednoho osobního vozidla v Hanušovicích na Šumpersku. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperku a dobrovolní hasiči z Hanušovic a Starého Města. Hasiči po příjezdu zjistili, že osobní vozidlo narazilo do stromu a uvnitř zůstal zaklíněný řidič. Hasiči ho vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby. Vozidlo viselo nad potokem ve srázu, proto si velitel zásahu na místo vyžádal nakladač, kterým vozidlo vytáhli zpět na komunikaci. Po závěrečném úklidu komunikace se jednotky vrátily na své základny.

V 8:17 hodin byla oznámena na operační středisko HZS OIomouckého kraje dopravní nehoda dvou osobních vozidel v obci Velký Újezd. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Lipníku nad Bečvou a dobrovolní hasiči z Velkého Újezdu. Hasiči po příjezdu zjistili, že jedno vozidlo je mimo komunikaci v příkopu. Při střetu se zranila jedna osoba, kterou hasiči předali do péče zdravotnické záchranné služby. Z havarovaných vozidel unikaly provozní kapaliny, proto je hasiči zasypali sorbentem. Hasiči dále havarované vozidlo vyprostili z příkopy na komunikaci, spolupracovali s Policií ČR při vyšetřování nehody a po závěrečném úklidu komunikace se vrátili zpět na základnu.

Autor:

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje
tel: 950 770 039 (linka tiskový mluvčí)
tel: 950 770 207
mobil: 725 490 377
e-mail: mluvci(zavinac)hzsol.cz

Odkazy do noveho okna

DN_velky_ujezd_29-6-2017

DN_velky_ujezd_29-6-2017 

Detailní náhled

DN_velky_ujezd_29-6-2017

DN_velky_ujezd_29-6-2017 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem