HZS Libereckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

HZS Libereckého kraje převzal přívěsné vozíky a pneumatické sady Paratech

HZS Libereckého kraje v letošním roce pořídil tři přívěsné vozíky z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů (dále jen FZŠ), které dodala společnost Alfavaria Group, s.r.o. za celkovou cenu 1 523 390 Kč s DPH. Jedná se o dvounápravové vozíky s největší technicky přípustnou hmotností 3000 kg. Vozíky jsou určeny k převozu věcných prostředků pro stabilizaci a pro tento účel byla součástí dodávky zástavba uvedené výbavy, která svým provedením zajistila zpevnění konstrukce vozíků. Konstrukce zástavby je tvořena variabilními prvky, které umožňují další rozšíření výbavy dle potřeb HZS Libereckého kraje. 

Stěžejním prvkem vybavení vozíků jsou minimální pneumatické sady Paratech, které byly rovněž pořízeny z finančních prostředků FZŠ za celkovou cenu 975 744 Kč s DPH. Dodavatelem těchto sad je společnost ZHT Group, s.r.o. Další výbavu vozíků tvoří potřebná výdřeva, strongback, nářadí a také pracovní plošiny využitelné při vyprošťování z nákladních automobilů.

Součástí dodávky od společnosti ZHT Group, s.r.o. bylo školení na používání sad Paratech, které proběhlo ve dnech 7. a 8. září 2020 na stanici Liberec. Školení se zúčastnilo 30 příslušníků  rozdělených do dvou skupin ze stanic Česká Lípa, Jablonec nad Nisou a Semily, kde budou tyto přívěsy dislokovány. Součástí školení byla mimo jiné praktická ukázka využití sady Paratech při záchraně osoby z nestabilního výkopu a zvedání těžkých břemen a jejich stabilizace.

Pořízením vozíků a jejich výbavy byla realizována další významná fáze koncepce rozmístění speciálních prostředků určených pro stabilizaci v rámci HZS Libereckého kraje.

autor: kpt. Mgr. Jiří Červený, kpt. Bc. Jiří Košek

FOTO: HZS Libereckého kraje

hzs_lkhzs_lk

hzs_lkhzs_lk

hzs_lkhzs_lk

hzs_lkhzs_lk

hzs_lkhzs_lk

hzs_lkhzs_lk

hzs_lkhzs_lk

hzs_lkhzs_lk

vytisknout  e-mailem