HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Víkendové zásahy hasičů v Královéhradeckém kraji

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 30. do neděle 2. 5. 2021 celkem 67 událostí.
 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 30. 4. 07:15
Při dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu zasahovali v ulici Bratří Štefanů profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové. Jedna zraněná osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby. Jednotka zabezpečila místo události a odstranila následky nehody.

Nový Bydžov – dopravní nehoda – 30. 4. 07:55
Osobní automobil havaroval na komunikaci mezi Novým Bydžovem a Králíky. Vozidlo narazilo do stromu, profesionální novobydžovská jednotka zajistila místo zásahu a zabezpečila havarovaný vůz proti vzniku požáru. Jedna osoba z vozidla byla předána do péče zdravotnických záchranářů.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 30. 4. 09:16
Ke srážce dvou osobních vozidel vyjížděla do ulice Akademika Bedrny profesionální jednotka z centrální královéhradecké stanice. O jednu zraněnou osobu se postarali zdravotničtí záchranáři, hasiči provedli zajištění místa události a uvolnili křižovatku.

Hradec Králové – požár – 30. 4. 20:24
Na Moravském Předměstí v lokalitě pod Rozárkou zlikvidovali profesionální hasiči z centrální stanice dvě neuhašená ohniště, která byla ponechána bez dozoru.

Kunčice – požár – 30. 4. 20:50
V katastru obce Kunčice zasahovali profesionální hasiči ze stanice Nový Bydžov a JSDH Nechanice u pálení, které vítr rozfoukal a plameny se tak rozšířily na dva stromy. Jeden byl rychle uhašen, druhý začal hořet v dutině, hasiči ho proto museli pokácet. Při události nevznikla škoda na majetku.

Hradec Králové – únik nebezpečných látek – 1. 5. 16:57
V Rokycanově ulici likvidovali profesionální hasiči z královéhradecké centrály menší množství nafty, které uniklo z osobního vozidla po technické závadě. Látka byla zasypána sorpčním materiálem a uklizena.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 1. 5. 19:28
U střetu osobního vozidla a motocyklu zasahovali v ulici Akademika Bedrny profesionální hasiči z centrální stanice. Jednotka zasypala únik provozních kapalin pomocí sorbentu, odpojila u havarovaného motocyklu akumulátor a odstranila vozidla mimo komunikaci. Zraněná osoba z motorky byla v péči ZZS.

Hradec Králové – požár – 1. 5. 21:38
Do Ladovy ulice byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové, občané zde ohlásili požár kontejneru, v jehož blízkosti byla zaparkovaná vozidla. Před příjezdem jednotky se podařilo uhasit oheň místním, kontejner zůstal bez poškození.

Černilov – požár – 2. 5. 07:37
V Černilově zasahovalo několik jednotek hasičů, oznamovatel hlásil stoupající kouř z prostor průmyslového areálu. Průzkumem hasiči zjistili, že došlo k požáru dodávky, která stála na volném prostoru mimo objekty. Jednotky prováděly hasební zásah, kolem 08:40 ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Vyšetřovatel hasičů zjistil, že příčinou vzniku požáru byla technická závada. Škoda byla vyčíslena asi na 100 tisíc korun, uchráněné hodnoty představují asi půl milionu korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové, JSDH Černilov, Smiřice a JSDH Třebechovice pod Orebem a Černožice byly vráceny zpět na základny.
 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Markvartice – požár – 30. 4. 17:08
V části Hřmenín likvidovali hasiči požár travního porostu a listí v příkopu u hřbitova. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jičín a JSDH Markvartice.

Podhorní Újezd a Vojice – dopravní nehoda – 1. 5. 06:43
V katastru části Podhorní Újezd havaroval na silnici č. 35 automobil, na místo byla vyslána profesionální jednotka ze stanice Hořice. Dodávkové auto narazilo do oplocení, nikdo nebyl zraněn. Jednotka zabezpečila místo události a zkontrolovala havarovaný vůz.

Libošovice – technická pomoc – 1. 5. 11:24
V části Malechovice zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jičín a JSDH Sobotka. Uvnitř objektu došlo k pádu podhledu na osobu. Hasiči pomohli se zajištěním místa události, osoba byla v péči zdravotnických záchranářů. K narušení statiky objektu nedošlo.

Choteč – dopravní nehoda – 1. 5. 15:15
K dopravní nehodě osobního vozidla a traktoru vyjížděli profesionální hasiči ze stanic Nová Paka a Jičín. Ke střetu došlo na silnici č. 501 u obce Choteč. Jedna zraněná osoba byla v péči zdravotnické záchranné služby. Hasiči zabezpečili místo události a odstranili následky nehody. Místo zásahu si poté převzali policisté.  

Bašnice – požár – 2. 5. 05:57
Profesionální hořická jednotka byla vyslána do obce Bašnice, kde našli majitelé rodinného domu vyhořelou rozvodnou skříň, kabely stále jiskřily. Jednotka zajistila místo zásahu, které si pak převzali elektrikáři energetické společnosti. Škodu vyčíslil vyšetřovatel hasičů asi na 40 tisíc korun.

Češov – technická pomoc – 2. 5. 10:09
Technická pomoc při čerpání vody v části Liběšice. (JSDH Slatiny)

Libošovice – technická pomoc – 2. 5. 13:43
Profesionální hasiči ze stanice Jičín a JSDH Sobotka a Libošovice vyjížděli do části Malá Lhota, majitelé domu měli podezření na požár kotle. Průzkumem na místě události hasiči zjistili, že se jednalo pouze o přetopení krbové vložky a topného systému. Nejednalo se o požár, jednotky poskytly na místě technickou pomoc.

Nová Paka – požár – 2. 5. 16:21
V Lomnické ulici likvidovali profesionální a dobrovolní hasiči z Nové Paky požár osobního automobilu v blízkosti rodinného domu. V průběhu hasebního zásahu byla komunikace pro provoz uzavřena. Jednotky zlikvidovaly požár krátce před 17. hodinou. Následně se hasiči postarali o úklid vozovky a zabezpečili vrak vozidla. Příčinou požáru byl zkrat elektroinstalace, škoda byla vyčíslena asi na šest tisíc korun. Uchráněné hodnoty představují asi 10 tisíc korun.
 

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Police nad Metují – únik nebezpečných látek – 30. 4. 18:14
Profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Police nad Metují zasahovali společně při zjištěném menším úniku ropných látek do vodního toku. Na hladinu potoka nasadili hasiči sorpčního hada, kterého ponechali na místě do druhého dne. Následující den byla provedena kontrola místa zásahu.

Jetřichov – dopravní nehoda – 1. 5. 09:41
Tři lidé se zranili při dopravní nehodě osobního vozidla, které havarovalo na silnici č. 303 v lokalitě Pasa. Auto skončilo na boku v příkopu, hasiči jej zajistili a zachytávali mírný únik pohonných hmot. Zraněné si převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Hasiči se po došetření ze strany Policie ČR postarali o vyproštění havarovaného automobilu, vytáhli ho pomocí navijáku a odstavili mimo vozovku. Na místě zasahovala profesionální jednotka ze stanice Broumov.

Velké Petrovice – dopravní nehoda – 1. 5. 16:29
Na silnici č. 303 došlo k dopravní nehodě dvou motocyklů, jedna osoba skončila v péči zdravotnických záchranářů. Profesionální jednotka hasičů z Náchoda a JSDH Police nad Metují zabezpečily místo zásahu a odstranily motorky z komunikace.

Nové Město nad Metují – technická pomoc – 2. 5. 02:41
V domě v ulici Malecí poskytli profesionální hasiči z Dobrušky a JSDH Nové Město nad Metují technickou pomoc při vodovodní havárii, jednalo se o prasklé potrubí ve stoupačce.  

Nový Hrádek – technická pomoc – 2. 5. 05:49
Odstranění stromu z komunikace v části Končiny. (HZS Dobruška, JSDH Nový Hrádek)

Červený Kostelec – technická pomoc – 2. 5. 07:48
Technická pomoc při čerpání vody z uzavřeného balkonu, přičemž docházelo k zatékání vody dovnitř budovy. Hasiči provedli provizorní opravu svodu, ve spolupráci s pracovníky města se podařilo pročistit ucpaný odpad. (JSDH Červený Kostelec)

Jetřichov – technická pomoc – 2. 5. 08:19
Odstranění stromu z komunikace č. 303. (HZS Broumov)

Jaroměř – únik nebezpečných látek – 2. 5. 09:54
V Jaromírově ulici zasahovali profesionální hasiči ze stanice Jaroměř, z jednoho z bytů v domě unikal plyn. Byt museli hasiči otevřít, uvnitř našli zapnutý plynový sporák.

Náchod – technická pomoc – 2. 5. 22:13
V Šaldově ulici pomohli profesionální hasiči ze stanice Náchod s vytažením zapadlého osobního automobilu. Vůz vyprostila jednotka pomocí navijáku.
 

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Janov – technická pomoc – 1. 5. 13:30
Technická pomoc při čerpání vody za zatopeného sklepa. (HZS Dobruška, JSDH Bohdašín)
 

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – požár – 30. 4. 03:05
V ulici Krkonošská zasahovali u požáru osobního automobilu profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem. Automobil byl při příjezdu jednotky celý v plamenech, oheň jej kompletně zničil. Hasiči se vraceli na základnu po 4. hodině ranní. Výše škody byla stanovena asi na 80 tisíc korun, případem se zabývá vyšetřovatel hasičů ve spolupráci s Policií ČR.

Rudník – dopravní nehoda – 30. 4. 10:57
Na silnici č. 14 mezi Vrchlabím a Rudníkem havaroval osobní automobil, skončil mimo vozovku převrácený na střechu. Osoba z vozidla byla předána do péče zdravotnické záchranné služby. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Vrchlabí a JSDH Hostinné. Hasiči zajistili místo události, odtah si zajistila řidička.

Trutnov – dopravní nehoda – 30. 4. 11:48
K dopravní nehodě dvou osobních vozidel vyjížděli na Úpské nábřeží profesionální hasiči ze stanice Trutnov. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Jednotka zasypala uniklé provozní kapaliny, odtáhla vozidla mimo komunikaci, aby byl obnoven provoz a postarala se o úklid vozovky.

Vrchlabí – dopravní nehoda – 30. 4. 14:41
Dopravní nehoda osobního vozidla a motorky se stala v ulici Slovanská. Na místo byla vyslána profesionální jednotka z Vrchlabí. Hasiči zabezpečili místo zásahu a uklidili vozovku od uniklých provozních kapalin. Jednu osobu si převzali do svých rukou zdravotničtí záchranáři.

Staré Buky – požár – 30. 4. 20:07
V části Prostřední Staré Buky zasahovaly čtyři jednotky hasičů u požáru komínového tělesa. Topidlo bylo odstaveno a hasiči museli rozebrat část střechy kolem komína, aby zkontrolovali, zda se požár nikam nerozšířil. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu po 21. hodině. Škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun, díky včasnému zásahu se podařilo jednotkám požární ochrany uchránit hodnoty představující asi 2 miliony korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Trutnov a JSDH Hajnice, Pilníkov a Trutnov – Horní Staré Město.

Dolní Lánov – požár – 30. 4. 21:50
Požár pneumatik likvidovali profesionální hasiči z Vrchlabí a JSDH Hostinné, Lánov a Horní Lánov. Při události nevznikla žádná škoda.

Trutnov – požár – 1. 5. 16:40
Do Smetanovy ulice vyslalo krajské operační a informační středisko tři jednotky hasičů. Od hořícího břečťanu, který se vinul po zdi rodinného domu, došlo k zahoření fasády a střešní konstrukce objektu. Hasiči prováděli průzkum zakouřených půdních prostor, vyklízeli je a zároveň rozebírali části střechy, aby mohli zlikvidovat všechna případná skrytá ohniska. Hodinu od oznámení události pak hlásil velitel zásahu likvidaci požáru a jednotky se vracely zpět na základny. Vyšetřovatel hasičů na místě zjistil, že keř začal hořet vlivem nedbalostního chování. Škoda se vyšplhala asi na 150 tisíc korun. Hasičům se podařilo včas šíření požáru zastavit, uchráněné hodnoty tak představují asi 3 miliony korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Trutnov a JSDH Hajnice a Trutnov – Horní Staré Město.

Trutnov – technická pomoc – 2. 5. 08:17
Odstranění stromu z komunikace v ulici Polní myslivců. (HZS Trutnov)

Rudník – technická pomoc – 2. 5. 9:06
Odstranění stromu z komunikace č. 14 v části Javorník. (HZS Vrchlabí, JSDH Rudník - Arnultovice)

Hostinné – technická pomoc – 2. 5. 09:27
Technická pomoc při čerpání vody ze sklepa a výtahové šachty v domě v ulici J. A. Komenského. (JSDH Hostinné)

Vrchlabí – technická pomoc – 2. 5. 10:30
Odstranění větve z komunikace v části Vejsplachy. (HZS Vrchlabí)

Vrchlabí – technická pomoc – 2. 5. 12:50
Odstranění stromu z komunikace. (HZS Vrchlabí)

Žacléř – požár – 2. 5. 19:15
Profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Žacléř vyjeli do ulice J. A Komenského, za budovou místní školy měla hořet mobilní toaleta. Oheň zničil plastové prkénko, ostatní zařízení zůstalo bez poškození. Požár vznikl kvůli nedbalosti, škoda je asi 5 tisíc korun.


Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN HK, 2xOA, Akademika Bedrny

DN HK, 2xOA, Akademika Bedrny 

Detailní náhled

DN HK, Bratří Štefanů

DN HK, Bratří Štefanů 

Detailní náhled

DN Choteč (1)

DN Choteč (1) 

Detailní náhled

DN Choteč (2)

DN Choteč (2) 

Detailní náhled

DN Jetřichov

DN Jetřichov 

Detailní náhled

DN OA, moto, HK, Akademika Bedrny

DN OA, moto, HK, Akademika Bedrny 

Detailní náhled

DN Podhorní Újezd

DN Podhorní Újezd 

Detailní náhled

DN Trutnov

DN Trutnov 

Detailní náhled

DN Velké Petrovice

DN Velké Petrovice 

Detailní náhled

P Černilov (1)

P Černilov (1) 

Detailní náhled

P Černilov (2)

P Černilov (2) 

Detailní náhled

P OA, Dvůr Králové nad Labem

P OA, Dvůr Králové nad Labem 

Detailní náhled

P OA, Dvůr Králové nad Labem

P OA, Dvůr Králové nad Labem 

Detailní náhled

P OA, Nová Paka

P OA, Nová Paka 

Detailní náhled

P Staré Buky

P Staré Buky 

Detailní náhled

P Trutnov (1)

P Trutnov (1) 

Detailní náhled

P Trutnov (3)

P Trutnov (3) 

Detailní náhled

P Žacléř

P Žacléř 

Detailní náhled

TP Trutnov

TP Trutnov 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem