HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Víkendové zásahy hasičů

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během víkendu od 4. 1. do 6. 1. 2019 celkem 47 událostí. 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Prasek – požár – 4. 1. 05:19
Profesionální jednotka z Nového Bydžova a místní dobrovolná jednotka zasahovaly u nahlášeného požáru sazí v komíně. Ke vznícení došlo v nejvyšší části komínového tělesa. Hasiči saze srazili a komín vyčistili. Při události nevznikla žádná škoda.   

Lochenice – dopravní nehoda – 4. 1. 10:37
Na komunikaci I/33 se na křižovatce na obec Lochenice stala dopravní nehoda dvou osobních vozidel. Jedno narazilo do druhého zezadu. Na místo události vyjeli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Při nehodě byla jedna osoba zraněna. Hasiči místo události zajistili a havarované vozy zabezpečili. Po odstranění následků nehody předali místo zásahu policistům.

Hradec Králové – technická pomoc – 5. 1. 12:04
Hasiči z centrální stanice byli povoláni na ulici Československé armády, kde došlo k pádu části omítky z budovy hotelu Grand. Hasiči zkontrolovali místo, odkud se omítka uvolnila, pomocí výškové techniky. Další uvolněnou část odřízli. Místo bylo zabezpečeno a jednotka se mohla vrátit na stanici. 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Holovousy – dopravní nehoda – 4. 1. 06:39
O události jsme informovali zde: https://www.hzscr.cz/clanek/osobni-vuz-narazil-do-plotu-a-poskodil-sloup.aspx

Nová Paka – dopravní nehoda – 4. 1. 15:17
V Nádražní ulici došlo k dopravní nehodě autobusu a osobního vozidla. Při nehodě byla jedna osoba zraněna, postarali se o ni zdravotničtí záchranáři. Hasiči místo události zabezpečili a provedli protipožární opatření. Komunikace musela být na nezbytně nutnou dobu uzavřena. Po došetření nehody se jednotka postarala o odstranění následků a komunikaci uklidili. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Nové Paky.


ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Hronov – technická pomoc – 4. 1. 17:49
V části Žabokrky pomáhali profesionální hasiči z Náchoda osobnímu automobilu, který sklouzl ze silnice do příkopu. Nikdo nebyl zraněn, hasiči vytáhli auto bez poškození. 

Náchod – dopravní nehoda – 5. 1. 05:22
V části Malé Poříčí zasahovala profesionální jednotka z Náchoda u dopravní nehody osobního vozidla. Automobil zde narazil do sloupu elektrického vedení. Při nehodě byla jedna osoba zraněna. Hasiči místo události zajistili a do příjezdu policie usměrňovali provoz na komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Liberk – požár – 4. 1. 13:57
V části Hláska byl ohlášen požár sazí v komíně rodinného domu. Na místo byly vyslány nejprve tři jednotky hasičů, profesionální z Rychnova nad Kněžnou, jednotka podniku Škoda Kvasiny a dobrovolná jednotka z Lukavice. Průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že se jedná o menší plamen na patě komína a kromě rychnovské jednotky byly další odvolány. Požár se mimo komínové těleso nerozšířil, střecha zůstala nedotčena. Hasiči saze v komíně srazili a vybrali. Zahoření nezpůsobilo naštěstí žádnou škodu, díky zásahu se podařilo uchránit majetek ve výši asi 5 milionů korun.

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 4. 1. 16:38
K dopravní nehodě osobního vozidla se zraněním jedné osoby vyjížděli profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou. Vůz vyjel mimo komunikaci, kde se převrátil přes střechu. Jednotka zajistila havarované vozidlo proti vzniku požáru, odpojila akumulátor a řídila v místě nehody dopravu. Zraněnou osobu si převzali do své péče záchranáři a transportovali ji do nemocnice. Jednotka předala místo události policistům.

Zdelov – dopravní nehoda – 5. 1. 07:05
Profesionálním hasičům v Rychnově nad Kněžnou a dobrovolné jednotce z Borohrádku byl vyhlášen v sobotu ráno poplach kvůli dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Auta se střetla na komunikaci I/36 v katastru obce Zdelov  v nepřehledné zatáčce. Komunikace musela být na nezbytně nutnou dobu uzavřena, následně byl provoz puštěn kyvadlově. Jednotky místo zásahu zajistily, z havarovaných vozidel vytékaly provozní kapaliny, které zasypaly sorbentem. Jednu zraněnou osobu si převzali do rukou záchranáři a transportovali ji do nemocnice.

Sněžné – technická pomoc – 5. 1. 08:04
Profesionální hasiči z Dobrušky odstraňovali vzrostlý strom, který spadl na komunikaci.

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc – 5. 1. 08:48
V části panská Habrová odtáhli profesionální hasiči z Rychnova n. K. listnatý strom, který zasahoval do vozovky.

Liberk – dopravní nehoda – 6. 1. 06:00
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou vyprošťovali sypač, který zapadl v katastru části Uhřínov. K uvolnění vozidla použili vyprošťovací automobil.

Sedloňov – dopravní nehoda – 6. 1. 10:53
V části Polom zasahovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Olešnice v Orlických horách. Linkový autobus sjel částí vozu do příkopu a nemohl vyjet. Hasičům se jej podařilo uvolnit a vytáhnout bez poškození. Nikdo nebyl při nehodě zraněn.

Zdobnice – dopravní nehoda – 6. 1. 19:22
Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou vyprošťovala autobus, který uvízl na kluzké silnici. Vozidlo zůstalo stát napříč komunikací a vzhledem ke stavu vozovky nemohlo popojet ani dopředu, ani dozadu. Hasiči uvolnili autobus pomocí vyprošťovacího automobilu, na který museli sami předtím nasadit sněhové řetězy. Následně pomohla jednotka řidiči autobusu zpět na hlavní komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Žacléř – technická pomoc – 4. 1. 23:34
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka ze Žacléře pomáhali v jedné z horských chat na Rýchorách. V objektu se nacházela propanbutanová lahev, ze které unikal plyn. Hasiči lahev demontovali a objekt odvětrali.

Malá Úpa – požár – 4. 1. 15:47
Do části Horní Malá Úpa spěchali profesionální hasiči z Trutnova i dobrovolní z Pece pod Sněžkou a Horního Maršova. Byl zde nahlášen požár nákladního automobilu. Průzkumem hasiči zjistili, že vůz se podařilo uhasit řidiči před jejich příjezdem. Jednotky provedly následnou kontrolu vozu. Příčinou požáru byla technická závada, při které došlo k zahoření obložení v motorové části. Škoda byla vyčíslena na 10 tisíc korun, ale díky včasnému zásahu řidiče se podařilo uchránit hodnoty ve výši jednoho milionu korun.

Pec pod Sněžkou – technická pomoc – 5. 1. 10:26
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Pece pod Sněžkou pomáhali se vytažením vozidla, které bylo nakloněno nad řekou Úpou a hrozilo pádem dolů. Hasiči nejprve vůz zajistili, aby se nemohlo dál posunout a poté bylo pomocí vyprošťovacího automobilu vytaženo zpět na hlavní komunikaci.

Svoboda nad Úpou – dopravní nehoda – 5. 1. 23:42
Na silničním úseku mezi Svobodou nad Úpou a Janskými Lázněmi odstraňovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka ze Svobody n. Ú. následky dopravní nehody osobního vozidla. Kvůli spadlému stromu zde havaroval vůz do příkopu. Hasiči vytáhli automobil zpět na komunikaci pomocí navijáku. Spadlý strom pak rozřezali a odstranili mimo komunikaci. Nehoda se obešla bez zranění.

Špindlerův Mlýn – dopravní nehoda – 6. 1. 06:59
Profesionální jednotka z Vrchlabí a dobrovolná jednotka ze Špindlerova Mlýna zasahovaly v části Přední Labská, kde havaroval osobní automobil do suché části koryta řeky Labe a převrátil se. Hasiči havarovaný automobil otočili zpět na kola a vyprostili jej na komunikaci. Nikdo nebyl při nehodě zraněn.

Trutnov – požár – 6. 1. 11:20
V části Nový Rokytník v Novorokytnické ulici zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Hajnic. V obytném domě došlo k zahoření sazí v komíně. Majiteli se podařilo dostat situaci pod kontrolu ještě před příjezdem jednotek. Komín i kotel už byly při průzkumu zchladlé.


Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN Holovousy, Chodovice (1)

DN Holovousy, Chodovice (1) 

Detailní náhled

DN Holovousy, Chodovice (2)

DN Holovousy, Chodovice (2) 

Detailní náhled

DN Holovousy, Chodovice (3)

DN Holovousy, Chodovice (3) 

Detailní náhled

DN Náchod, Malé Poříčí

DN Náchod, Malé Poříčí 

Detailní náhled

DN Nová Paka (1)

DN Nová Paka (1) 

Detailní náhled

DN Nová Paka (2)

DN Nová Paka (2) 

Detailní náhled

DN Svoboda n. Ú (1)

DN Svoboda n. Ú (1) 

Detailní náhled

DN Svoboda n. Ú (2)

DN Svoboda n. Ú (2) 

Detailní náhled

DN Zdelov (1)

DN Zdelov (1) 

Detailní náhled

DN Zdelov (2)

DN Zdelov (2) 

Detailní náhled

P NA, Malá Úpa

P NA, Malá Úpa 

Detailní náhled

TP HK, římsa (1)

TP HK, římsa (1) 

Detailní náhled

TP HK, římsa (2)

TP HK, římsa (2) 

Detailní náhled

TP Hronov, Žabokrky

TP Hronov, Žabokrky 

Detailní náhled

TP, Pec pod Sněžkou

TP, Pec pod Sněžkou 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem