HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Víkendové zásahy hasičů v Královéhradeckém kraji

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 3. 5. do neděle 5. 5. 2019 celkem 44 událostí, z toho bylo 9 dopravních nehod a 8 požárů. 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – požár – 3. 5. 10:32
Profesionální hasiči z centrální stanice byli vysláni do objektu v ulici Na Konečné, kde došlo k požáru v kuchyňce. Škoda byla předběžně vyčíslena na 5 tisíc korun, jedna osoba byla předána do péče záchranářů.

Hradec Králové – požár – 4. 5. 07:06
O události jsme informovali zde: https://www.hzscr.cz/clanek/na-svatek-sv-floriana-hasily-jednotky-po-dva-pozary-rodinnych-domu.aspx

Smidary – dopravní nehoda – 4. 5. 17:00
V katastru části Chotělice zasahovali profesionální hasiči z Nového Bydžova u dopravní nehody dvou osobních automobilů. Po nehodě zůstalo jedno auto stát převrácené na bok ve vozovce, druhé bylo mimo komunikaci.  Nikdo nebyl při nehodě zraněn. Hasiči místo události zajistili, odstranili následky dopravní nehody, pomohli s naložením na odtahovou službu a vrátili se zpět na stanici.

Vysoká nad Labem – dopravní nehoda – 5. 5. 12:53
Profesionální jednotka z centrální stanice vyjela k nahlášené dopravní nehodě osobního vozidla, které havarovalo na silnici I/35 mezi Hradcem Králové a Býští. Vozidlo skončilo na svodidlech, přičemž došlo k poškození olejové vany a úniku oleje. Jednotka místo události zajistila a uniklou kapalinu zasypala sorpčním materiálem. Majitel si zajistil odtah havarovaného vozu sám.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 5. 5. 22:45
Na Rašínově třídě odstraňovali profesionální hasiči z centrální stanice následky dopravní nehody osobního automobilu, který se střetl se zvěří. Jednotka se postarala o úklid komunikace.
 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Úlibice – požár – 3. 5. 17:30
Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka z Lužan vyjeli k nahlášenému požáru hnojiště o rozloze asi 5x2 m. Pomocí nakladače byla hromada rozhrnuta, hasiči plamenné hoření zlikvidovali.

Újezd pod Troskami – požár – 4. 5. 07:50
O události jsme informovali zde: https://www.hzscr.cz/clanek/na-svatek-sv-floriana-hasily-jednotky-po-dva-pozary-rodinnych-domu.aspx

Jičín – požár – 5. 5. 12:59
V Bolzanově ulici likvidovali profesionální hasiči z Jičína požár plastového kontejneru.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Heřmánkovice – technická pomoc –  3. 5. 18:30
Profesionální hasiči z Broumova odstraňovali porcelánové střepy, které byly rozsypané na vozovce.

Broumov – požár –  5. 5. 00:07, 02:54
V noci ze soboty na něděli vyjížděli profesionální hasiči z Broumova ke dvěma požárům kontejnerů na třídě Soukenická. V prvním případě hořel jeden kontejner, ve druhém se jednalo o požáru dvou kontejnerů. Příčiny jsou předmětem vyšetřování.

Heřmanice – železniční dopravní nehoda –  5. 5. 09:51
Profesionální jednotka z Jaroměře vyjela do katastru části Brod, kde najel menší osobní vlak do stromu ležícího v trati. Ve vlaku cestovalo v tu dobu asi 5 osob, nikdo nebyl zraněn. Hasiči místo události zajistili a předali jej jednotce SŽDC, která se na místo dostavila.
 

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Doudleby nad Orlicí – dopravní nehoda – 4. 5. 13:46
U dopravní nehody dvou osobních automobilů zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí. Při nehodě byly zraněny tři osoby, o které se postarali záchranáři. Při dopravní nehodě unikly provozní kapaliny, které hasiči zasypali sorpčním materiálem. Dále provedly jednotky opatření proti vzniku požáru a pomohly s naložením jednoho z vozidel na odtah.

Rychnov nad Kněžnou – dopravní nehoda – 4. 5. 22:06
V části Lipovka zasahovali profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou u dopravní nehody osobního vozidla, které narazilo do sloupu telekomunikačního vedení.  Při nehodě byla jedna osoba zraněna, do péče si ji převzali záchranáři. Hasiči havarovaný automobil zabezpečili proti vzniku požáru a odpojili akumulátor.

Borohrádek – dopravní nehoda – 5. 5. 03:40
Kvůli nehodě osobního vozidla byli zalarmováni v neděli brzy ráno profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou i dobrovolná jednotka z Borohrádku. Automobil havaroval v části Šachov a skončil po nehodě převrácený v příkopu na střechu. Hasiči místo události zajistili a následně dostali vozidlo zpět na kola na komunikaci, aby mohli odpojit akumulátor. Následně se jednotky postaraly o úklid vozovky.

Lupenice – dopravní nehoda – 5. 5. 18:01
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou vyjeli v neděli podvečer k dopravní nehodě osobního vozidla, které vyjelo mimo komunikaci, kde narazilo do stromu a zůstalo stát převrácené na střechu. Nehoda se stala na silnici I/14 mezi Rychnovem nad Kněžnou a Vamberkem, blízko odbočky na Lupenici. Jedna osoba zůstala po nehodě ve voze zaklíněna, hasiči ji museli vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení. Zároveň provedla jednotka zabezpečení vozu proti vzniku požáru. Na místě zasahoval také vrtulník letecké záchranné služby. Po došetření nehody pomohli hasiči s naložením havarovaného vozu na odtah a po 20. hodině se vrátili zpět na základnu.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 3. 5. 21:27
Profesionální jednotka z Trutnova a dobrovolná ze Žacléře vyjížděly v pátek před 22. hodinou k nahlášené dopravní nehodě osobního automobilu, který narazil do stromu v katastru části Babí. Při nehodě byla jedna osoba zraněna, postarali se o ni záchranáři. Hasiči provedli na voze opatření proti vzniku požáru, při jejich příjezdu byl už cestující z vozu mimo havarovaný automobil.

Dvůr Králové nad Labem – záchrana zvířete – 5. 5. 10:57
Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem zachraňovali v Husově ulici srnu z koryta řeky Labe. Jednotce se podařilo zvíře zachránit a dostat jej z vody zpět na břeh. Srnku si převzali od hasičů myslivci, kteří ji dopravili zpět do lesa.


Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN Borohrádek (1)

DN Borohrádek (1) 

Detailní náhled

DN Borohrádek (2)

DN Borohrádek (2) 

Detailní náhled

DN Doudleby n. O (1)

DN Doudleby n. O (1) 

Detailní náhled

DN Doudleby n. O (2)

DN Doudleby n. O (2) 

Detailní náhled

DN Chotělice (1)

DN Chotělice (1) 

Detailní náhled

DN Chotělice (2)

DN Chotělice (2) 

Detailní náhled

DN Lupenice (1)

DN Lupenice (1) 

Detailní náhled

DN Lupenice (2)

DN Lupenice (2) 

Detailní náhled

DN Lupenice (3)

DN Lupenice (3) 

Detailní náhled

DN RNK, Lipovka

DN RNK, Lipovka 

Detailní náhled

DN Vysoká n. L (1)

DN Vysoká n. L (1) 

Detailní náhled

DN Vysoká n. L (2)

DN Vysoká n. L (2) 

Detailní náhled

ŽDN Heřmanice, Brod

ŽDN Heřmanice, Brod 

Detailní náhled

Záchrana srnky, DKnL (1)

Záchrana srnky, DKnL (1) 

Detailní náhled

Záchrana srnky, DKnL (2)

Záchrana srnky, DKnL (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem