HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Tragická dopravní nehoda na Jičínsku

Na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči z Nové Paky 

   V pondělí 20.5. kolem půl sedmé ráno vyjela jednotka profesionálních hasičů z Nové Paky a dále jednotka sboru dobrovolných hasičů z Nové Paky - Vrchoviny k vážné dopravní nehodě. Ta se stala na silnici nedaleko obce Bělá u Pecky na Jičínsku.
   Po příjezdu na míszto hasiči zjistili, že se jedná o dopravní nehodu jednoho osobního automobilu, jehož řidič nezvládl řízení a narazil do stromu. Ve vozidle v té době cestovalo celkem pět osob. Po nárazu vozidlo zůstalo převrácené na boku na vozovce. Hasiči nemuseli použít vyprošťovací nátroje, bezprostředně se zapojili do záchrany osob a spolupracovali se zdravotnickou záchrannou službou při resuscitaci nejvážněji zraněné osoby. I přes maximální snahu všech přítomných se muže nepodařilo zachránit a ten na místě svým zraněním podlehl. další čtyři osoby byly transportovány do zdravotnických zařízení v Hradci Králové a Jičíně. 
   Hasiči následně otočili vrak vozidla na kola a asistovali při jeho nakládání na vůz odtahové služby. Následně provedli úklid vozovky. Silnice byla v místě nehody uzavřena déle než tři hodiny.

mjr. PhDr. Ondřej Sezima

Odkazy do noveho okna

DN OA-Bělá-20.5.-2

DN OA-Bělá-20.5.-2 

Detailní náhled

DN OA-Bělá-20.5.-3

DN OA-Bělá-20.5.-3 

Detailní náhled

DN OA-Bělá-20.5.-1

DN OA-Bělá-20.5.-1 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem