HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Víkendové zásahy hasičů

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali během víkendu od pátku 29. do neděle 31. 3. 2019 celkem 53 událostí. 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 30. 3. 02:48
Na Pražském Předměstí havaroval osobní automobil, který narazil do stromu. Na místo události spěchali profesionální hasiči z centrální hradecké stanice, nehoda byla nahlášena se zaklíněním jednoho člověka. Hasiči po svém příjezdu vyprostili jednu zraněnou osobu, přičemž nemuseli využít hydraulického vyprošťovacího zařízení. Zraněného člověka si pak do své péče převzala posádka zdravotnické záchranné služby. Při nehodě došlo k poškození středového sloupu. Hasiči místo události zajistili, provedli opatření proti vzniku požáru a odstranili následky nehody. Vozidlo bylo mimo komunikaci a místo zásahu si následně převzala policie.

Třebechovice pod Orebem – dopravní nehoda – 30. 3. 13:37
Profesionální hasiči z hradecké centrální stanice a dobrovolná jednotka z Třebechovic byli zalarmováni kvůli dopravní nehodě osobního automobilu, který havaroval na silnici č. II/298. Vůz vyjel mimo komunikaci, kde narazil přední částí do stromu. Při nehodě byly zraněny dvě osoby. Hasiči po svém příjezdu zabezpečili místo události, osoby z vozu vyprošťovat nemuseli. Jednotky také pomáhaly s poskytováním první pomoci a následně se postaraly o likvidaci následků dopravní nehody.

Hradec Králové – technická pomoc – 30. 3. 14:17
Stromy hrozící pádem v části Březhrad odstraňovali profesionální hasiči z centrální stanice a místní dobrovolná jednotka.

Nový Bydžov – dopravní nehoda – 31. 3. 06:20
V části Zábědov havaroval osobní automobil, který narazil do plotu a sloupku u rodinného domu. Na místě události byli profesionální hasiči z novobydžovské stanice. Jednotka místo události zajistila a vyčkala do příjezdu policistů.

Hradec Králové – technická pomoc – 31. 3. 07:46
V Kubištových sadech monitorovala profesionální jednotka z centrální stanice hromadu doutnající štěpky, kterou stačilo rozhrnout.

Hradec Králové – záchrana zvířete – 31. 3. 09:03
Profesionální hasiči z centrální stanice zasahovali v ulici Kleinerových. Majitelce ulétlo mládě papouška Ara. Zvíře zachraňovali hasiči z několikametrové výšky pomocí výškové techniky. Papouška se podařilo odchytit a hasiči jej předali zpět majitelce.  

Stěžery – dopravní nehoda – 31. 3. 12:19
U nehody osobního vozidla u obce Stěžery na nájezdu na dálnici D11 zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Nehoda se obešla bez zranění osob. V místě byla kluzká vozovka od oleje. Hasiči zasypali povrch na délce asi 200 metrů sorpčním materiálem a předali místo zásahu policistům.
 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Staré Místo – dopravní nehoda – 29. 3. 00:32
U dopravní nehody osobního automobilu zasahovali profesionální hasiči z Jičína. Vozidlo skončilo mimo komunikaci, cestovaly v něm dvě osoby, z toho jednu museli hasiči ven vyprostit. Jednoho zraněného člověka pak převezli záchranáři do zdravotnického zařízení. Hasiči místo zásahu dále zabezpečili a předali policistům.

Holín – požár – 30. 3. 16:50
Jičínští profesionální hasiči zasahovali v části Horní Lochov u nahlášeného požáru balíků polystyrenu v přírodním prostředí skal. Požár jednotka rychle uhasila, příčina i případná škoda jsou předmětem vyšetřování.

Jičín – požár – 30. 3. 18:42
V části Soudná likvidovali profesionální i dobrovolní hasiči z Jičína požár ve školce tújí, plameny zde zasáhly asi 20 stromů. Požár hasiči zlikvidovali kolem 19. hodiny, příčina i výše škody jsou předmětem vyšetřování.
 

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Velká Jesenice – požár –  30. 3. 00:45
V části Veselice, Nouzín byl v sobotu po půlnoci nahlášen na operační středisko hasičů požár osobního vozidla. Na místo události vyjeli profesionální hasiči ze stanice Jaroměř a dobrovolná jednotka z Velké Jesenice. Vůz nalezli hasiči po svém příjezdu celý v plamenech. Automobil byl prakticky celá shořelý,  k uhašení použili hasiči vysokotlaký proud vody. Škoda byla předběžně vyčíslena na 11 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

Náchod – dopravní nehoda –  30. 3. 12:56
V Českoskalické ulici v části Staré Město nad Metují zasahovali profesionální hasiči z Náchoda u dopravní nehody motocyklu. Hasiči místo nehody zabezpečili. Při události došlo k úniku provozních kapalin, které jednotka zasypala sorbentem a uklidila vozovku.

Nové Město nad Metují – požár – 30. 3. 14:20
Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Nového Města nad Metují likvidovali v části Spy požár ohniště o rozloze asi 10m2. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

Žernov – technická pomoc – 30. 3. 18:01
Do části Rýzmburk mířili profesionální hasiči ze stanice Jaroměř a dobrovolná jednotka z České Skalice. Ve splavu uvízla převrácená loď, naštěstí nebyl nikdo zraněn a celá posádka byla na břehu. Loď dostali na souš dobrovolní hasiči.

Červený Kostelec – požár – 31. 3. 03:38
Dvě jednotky požární ochrany byly zalarmovány kvůli nahlášenému požáru v části Stolín. Jednalo se o požár v bývalém výrobním objektu, kde doutnala střešní konstrukce. Do hodiny měli hasiči požár zlikvidovaný, příčina je předmětem vyšetřování. Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 tisíc korun. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolná jednotka z Červeného Kostelce.  

Horní Radechová – požár – 31. 3. 19:59
V části obce Slavíkov došlo v neděli večer k požáru lesního porostu na ploše asi 20x40 m. Jednalo se o vysokokmenný les. Na místě události zasahovaly čtyři jednotky požární ochrany, požár se jim podařilo lokalizovat po 21. hodině. Před 21:30 pak byla velitelem zásahu ohlášena likvidace události. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Horní Radechová, Dolní Radechová a Červený Kostelec.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Vamberk – únik nebezpečných látek – 29. 3. 16:35
V ulici Struha odstraňovali profesionální rychnovští hasiči olejové skvrny z vozovky.

Borohrádek – únik nebezpečných látek – 31. 3. 20:20
V Havlíčkově ulici likvidovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a místní dobrovolná jednotka rozježděný motorový olej na vozovce.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Chotěvice – požár – 29. 3. 01:53
Tři jednotky byly zalarmovány v pátek před 2. hodinnou ranní kvůli nahlášenému požáru skleníku v obci Chotěvice. Majitel vysypal předchozího dne žhavý popel poblíž skleníku a odtud se požár postupně šířil. Na místě shořelo kromě konstrukce skleníku také 24 palet určených jako palivové dřevo. Škoda byla vyčíslena na 2 tisíce korun, uchráněné hodnoty pak na 5 tisíc korun. Při události zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Hostinné a Pilníkov.

Horní Maršov – požár – 30. 3. 21:09
V ulici Josefa Tippelta likvidovali profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Horního Maršova požár sazí v komíně. Při požáru nevznikla žádná škoda, hasiči komín vyčistili.

Trutnov – požár – 31. 3. 03:13
Do Horské ulice mířili profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolné jednotky z Mladých Buků a Trutnova-Horního Starého Města. Došlo zde k požáru sazí v komínovém tělese. Jednotky saze srazily a kotel vybraly. Následně zkontrolovaly místo termokamerou. Požár nezpůsobil žádnou škodu.

Libňatov – požár – 31. 3. 13:48
Čtyři jednotky požární ochrany zasahovaly v katastru části Libňatov u požáru lesní hrabanky. Hořelo na ploše asi 150x100 m, a to po těžbě dřeva. Příčinou vzniku požáru bylo nedbalostní jednání, naštěstí tím nevznikla žádná škoda. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 200 tisíc korun. Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a dále JSDH Úpice, Havlovice a Libňatov.

Martina Götzová, tisková mluvčí
foto: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN Hradec Králové (1)

DN Hradec Králové (1) 

Detailní náhled

DN Hradec Králové (2)

DN Hradec Králové (2) 

Detailní náhled

DN Hradec Králové (3)

DN Hradec Králové (3) 

Detailní náhled

DN Hradec Králové (4)

DN Hradec Králové (4) 

Detailní náhled

DN Nový Bydžov, Zábědov

DN Nový Bydžov, Zábědov 

Detailní náhled

DN Staré Místo

DN Staré Místo 

Detailní náhled

DN Třebechovice p. O.  (1)

DN Třebechovice p. O. (1) 

Detailní náhled

DN Třebechovice p. O.  (3)

DN Třebechovice p. O. (3) 

Detailní náhled

P Libňatov (1)

P Libňatov (1) 

Detailní náhled

P Libňatov (2)

P Libňatov (2) 

Detailní náhled

P OA, Velká Jesenice (1)

P OA, Velká Jesenice (1) 

Detailní náhled

P OA, Velká Jesenice (2)

P OA, Velká Jesenice (2) 

Detailní náhled

P OA, Velká Jesenice (3)

P OA, Velká Jesenice (3) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem