HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Páteční dopravní nehody

Požáry vystřídaly v pátek 10. 8. dopravní nehody. Bouralo se napříč celým krajem. Do odpoledních hodin museli hasiči likvidovat následky devíti dopravních nehod, při kterých došlo také ke zranění osob. 

Okres Hradec Králové

Nový Bydžov – dopravní nehoda – 11:56

Profesionální jednotka z Nového Bydžova likvidovala následky dopravní nehody dvou osobních vozidel, která se střetla v ulici Jos. Jungmanna. Dvě osoby ošetřili záchranáři. Hasiči usměrňovali při zásahu provoz na komunikaci a dále zajistili úklid komunikace, na kterou vytekly provozní kapaliny.

Okres Jičín

Ohaveč – dopravní nehoda – 08:15

Profesionální hasiči z Jičína zasahovali na komunikaci I/16 u obce Ohaveč. Stala se zde dopravní nehoda, při které odlétlo kolo nákladního automobilu a narazilo do osobního vozidla. Jedna osoba byla při nehodě zraněna a postarali se o ní záchranáři. Jednotka zajistila úklid komunikace a předala místo události policistům.

Jičín – dopravní nehoda – 11:49

Na silnici I/16 došlo na obchvatu Jičína k dopravní nehodě osobního a nákladního automobilu. Všechny osoby se po příjezdu jednotek nacházely mimo havarované vozy, jedna osoba byla při nehodě zraněna. Komunikace byla na nezbytně nutnou dobu při zásahu uzavřena a poté byl zprůjezdněn alespoň jeden jízdní pruh. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína, kteří zajistili místo události, provedli protipožární opatření a naložili osobní vůz na odtahovou službu. Náklad z havarovaného nákladního vozu bylo nutné přeložit na náhradní automobil.

Valdice – dopravní nehoda – 12:03

Profesionální hasiči z Jičína zasahovali u dopravní nehody osobního vozu, která se stala mezi Valdicemi a Studeňany. Osobní automobil se převrátil po nehodě na střechu. Na místě došlo ke zranění tří osob, které všechny skončily v péči záchranářů. Hasiči obrátili vozidlo zpět na kola. Komunikace byla nejprve neprůjezdná, poté byl postupně zprůjezdněn jeden silniční pruh. Jednotka odtlačila havarovaný vůz mimo komunikaci a provedla úklid vozovky.

Okres Náchod

Jetřichov – dopravní nehoda – 05:12

Broumovští profesionální hasiči vyjeli brzy ráno k dopravní nehodě osobního vozu, který havaroval v úseku zvaném Pasa. Automobil skončil převrácený na střeše. Jedna osoba se po příjezdu jednotky nacházela mimo havarovaný vůz a posléze si ji převzali do péče záchranáři. Po došetření nehody zajistila jednotka odstranění vozu mimo komunikaci.

Teplice nad Metují – dopravní nehoda – 08:15

V Rooseveltově ulici zasahovali profesionální hasiči z Broumova a dobrovolná jednotka z Teplic nad Metují. Narazil zde osobní automobil do plotu a částečně zasahoval do železniční tratě, přičemž k poškození zabezpečovacího zařízení nedošlo. Jednotky provedly na havarovaném voze protipožární opatření a zabezpečily místo nehody. Trať musela být na nezbytnou dobu po dobu zásahu uzavřena. Jakmile jednotka vůz z kolejiště odstranila, provoz na trati byl obnoven. Dopravní nehoda se obešla bez zranění osob.

Náchod – dopravní nehoda – 09:45

V části Babí havarovaly v Broumovské ulici dva nákladní automobily. Na místo spěchali profesionální hasiči z Náchoda. Jeden z kamionů zůstal zaklíněný v druhém. Nehoda se obešla bez zranění. Jednotka provedla po došetření uvolnění havarovaných vozidel.

Okres Trutnov

Vrchlabí – dopravní nehoda – 10:11

U dopravní nehody nákladního vozu Avia zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí v Lánovské ulici. Automobil vyjel ze silnice a narazil do zábradlí. Jednotka havarovaný automobil vyprostila. Událost se obešla bez zranění.

Vrchlabí – železniční dopravní nehoda – 10:21

Jednotka profesionálních hasičů z Vrchlabí vyjela také k nechráněnému železničnímu přejezdu v ulici K Mlékárně. Nákladní vlak se zde lehce střetl s osobním automobilem. Nehoda se obešla bez zranění osob. Jednotka místo nehody zajistila a pokračovala zpět k předchozí dopravní nehodě v Lánovské ulici.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN 2xNA Náchod (1)

DN 2xNA Náchod (1) 

Detailní náhled

DN 2xNA Náchod (2)

DN 2xNA Náchod (2) 

Detailní náhled

DN Nový Bydžov

DN Nový Bydžov 

Detailní náhled

DN OA Teplice n. Metují (1)

DN OA Teplice n. Metují (1) 

Detailní náhled

DN OA Teplice n. Metují (2)

DN OA Teplice n. Metují (2) 

Detailní náhled

DN OA, Pasa (1)

DN OA, Pasa (1) 

Detailní náhled

DN OA, Pasa (2)

DN OA, Pasa (2) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem