HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Víkendové zásahy hasičů v Královéhradeckém kraji

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 13. 11. do neděle 15. 11. 2020 celkem 43 událostí. 

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Černilov – dopravní nehoda –  14. 11. 13:13
Na silnici č. 308 mezi Slatinou a Černilovem zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové a JSDH Černilov u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Komunikace byla zpočátku vlivem nehody neprůjezdná, dvě osoby musely být vyproštěny. Hasiči poskytovali na místě první předlékařskou pomoc, jednu osobu si pak převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Jednotky zabezpečily místo zásahu a na vozidlech provedly opatření proti vzniku požáru. Místní dobrovolná jednotka z Černilova pomohla následně s naložením jednoho vozidla na odtah a postarala se o úklid vozovky.

Skřivany – dopravní nehoda –  14. 11. 13:27
K dopravní nehodě osobního vozidla vyjeli do ulice Tovární profesionální hasiči ze stanice Nový Bydžov. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci, kde narazilo do stromu. O jednu zraněnou osobu se postarali zdravotničtí záchranáři. Hasiči zajistili havarované vozidlo, odpojili u něj akumulátor a zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních kapalin.

Nový Bydžov – dopravní nehoda –  14. 11. 13:54
Dopravní nehoda dvou osobních vozidel se zraněním dvou osob se stala v ulici U Plovárny. Profesionální jednotka ze stanice Nový Bydžov zajistila místo nehody a zlikvidovala uniklé provozní kapaliny.

Hradec Králové – záchrana osoby –  14. 11. 16:20
Profesionální jednotka z centrální stanice pomohla s vyproštěním dítěte, kterému uvízla noha v konstrukci kovové lavičky. Tu museli hasiči rozstřihnout pomocí hydraulického zařízení, dítě bylo v pořádku.  

Hradec Králové – dopravní nehoda –  15. 11. 08:20
Na kruhovém objezdu s odbočkou na Stěžery v Kuklenách havaroval osobní automobil, který zůstal stát uprostřed kruhové křižovatky.  Při nehodě nebyl nikdo zraněn, z vozidla unikla chladicí kapalina. Hasiči zajistili nabouraný vůz proti vzniku požáru.

Smržov – požár –  15. 11. 20:34
Do Smržova mířili profesionální hasiči z Jaroměře, a JSDH Smržov a Černilov. Byl zde ohlášen požár sazí v komíně chaty, z komína měly vycházet plameny. Při příjezdu hasičů už nebylo plamenné hoření viditelné, topeniště bylo horké. Hasiči provedli vybrání sazí a komín zkontrolovali, ke škodě na majetku nedošlo.
 

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Markvartice - požár - 13. 11. 10:51
K požáru traktoru s vlekem naloženým dřevěnou štěpkou vyjížděly do Markvartic tři jednotky hasičů - profesionální z Jičína, dobrovolné ze Sobotky a Markvartic. Traktor byl při příjezdu jednotek zasažen požárem v plném rozsahu, hasičům se podařilo uchránit vlek s nákladem. Škoda se vyšplhala odhadem na 3 miliony Kč, uchráněné hodnoty jsou asi 800 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada.

Podhradí - požár - 13. 11. 18:10
V části Čejkovice likvidovali profesionální hasiči z Jičína požár odpadu mebšího rozsahu.

Vidochov – dopravní nehoda –  14. 11. 18:42
Na silnici č. 16 odstranili profesionální hasiči z Nové Paky následky dopravní nehody osobního automobilu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, jednotka provedla úklid vozovky.

Újezd pod Troskami – dopravní nehoda –  15. 11. 05:48
Jičínská profesionální jednotka zasahovala u dopravní nehody dodávky, která havarovala mimo komunikaci do příkopu. Při události byli čtyři lidé zraněni, všichni byli v péči zdravotnické záchranné služby. Jednotka zajistila místo nehody a zabezpečila havarovaný vůz.

Kbelnice – dopravní nehoda –  15. 11. 06:00
Cestou k nehodě u Újezdu pod Troskami narazili hasiči na další dopravní nehodu osobního vozidla, to skončilo v příkopu, na místě nikdo z posádky nebyl. Hasiči zabezpečili havarovaný vůz a odpojili u něj akumulátor. Na místo byla vyslána profesionální a dobrovolná jednotka z Jičína.
 

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Česká Skalice – dopravní nehoda –  13. 11. 06:36
V části Malá Skalice pomáhali se zajištěním místa dopravní nehody osobního vozidla a motocyklu profesionální hasiči z Jaroměře. Komunikace byla na nezbytně nutnou dobu neprůjezdná. Zraněná osoba z motocyklu byla v péči ZZS.

Jaroměř – dopravní nehoda –  13. 11. 14:38
Jaroměřská profesionální jednotka zasahovala u dopravní nehody osobního vozidla a cyklisty v ulici Na Cihelnách. O jednu zraněnou osobu se postarali profesionální zdravotničtí záchranáři.  
 

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Potštejn – únik nebezpečných látek –  13. 11.  08:42
Profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Potštejn provedli úklid vozovky, kde se nacházela olejová skvrna v délce asi 15 metrů. Látka byla zasypána sorbentem a odstraněna.

Dobruška – požár – 13. 11. 21:30
Požár odpadu na skládce v části Křovice likvidovali v pátek ve večerních hodinách profesionální a dobrovolní hasiči z Dobrušky. Jednalo se o požár menšího rozsahu, nevznikla žádná škoda.
 

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vrchlabí – dopravní nehoda –  13. 11. 11:55
V ulici Krkonošská došlo k dopravní nehodě osobního vozidla a malého motocyklu. Jedna zraněná osoba skončila v péči ZZS. Profesionální jednotka z vrchlabské stanice zajistila místo nehody, zabezpečila havarované dopravní prostředky a předala místo zásahu policistům.

Špindlerův Mlýn – dopravní nehoda –  13. 11. 23:45
Na silnici č. 295 v části Přední Labská havaroval osobní vůz, na místo vyjeli profesionální hasiči z Vrchlabí, JSDH Špindlerův Mlýn a také vyprošťovací automobil ze stanice Trutnov, ten byl však po cestě k zásahu odvolán. Jednotky zajistily místo nehody a zkontrolovaly, zda nedochází k úniku provozních náplní z havarovaného automobilu. Jedna osoba byla v péči ZZS, naštěstí nebyla zraněna.

Trutnov – dopravní nehoda –  14. 11. 07:58
V katastru části Starý Rokytník zasahovali profesionální hasiči ze stanice Trutnov u dopravní nehody dvou osobních automobilů. Jedno z aut skončilo po střetu převrácené na střechu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči se postarali o úklid vozovky a pomohli s naložením havarovaných aut na odtah.

Libotov – dopravní nehoda –  14. 11. 15:50
Profesionální hasiči ze stanice Dvůr Králové nad Labem zasahovali u dopravní nehody dvou vozidel v obci Libotov. O dva zraněné účastníky nehody se postarali zdravotničtí záchranáři. Hasiči zajistili místo nehody a odstranili vozidla mimo komunikaci, aby neblokovala provoz. Místo zásahu si převzala policie.

Dvůr Králové nad Labem – požár – 14. 11. 23:08
V ulici Heydukova zasahovala královédvorská profesionální jednotka hasičů u ohlášeného požáru sazí v komíně. Hasiči komínové těleso vyčistili a zkontrolovali, zda nedošlo k rozšíření požáru mimo něj. Ke škodě na majetku nedošlo.

Trutnov – požár – 15. 11. 15:22
K požáru sazí v komíně domu vyjížděli také profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Trutnov – Horní Staré Město, k události došlo v části Voletiny, ulici K Vébrovce. Ani v tomto případně nedošlo k rozšíření požáru mimo komínové těleso. Hasiči vybrali z topidla saze a komín vyčistili.


Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN Černilov (1)

DN Černilov (1) 

Detailní náhled

DN Černilov (2)

DN Černilov (2) 

Detailní náhled

DN Česká Skalice

DN Česká Skalice 

Detailní náhled

DN Hradec Králové

DN Hradec Králové 

Detailní náhled

DN Nový Bydžov

DN Nový Bydžov 

Detailní náhled

DN Skřivany (1)

DN Skřivany (1) 

Detailní náhled

DN Skřivany (2)

DN Skřivany (2) 

Detailní náhled

DN Trutnov, Starý Rokytník (1)

DN Trutnov, Starý Rokytník (1) 

Detailní náhled

DN Trutnov, Starý Rokytník (2)

DN Trutnov, Starý Rokytník (2) 

Detailní náhled

DN Trutnov, Starý Rokytník (3)

DN Trutnov, Starý Rokytník (3) 

Detailní náhled

P Dobruška, Křovice

P Dobruška, Křovice 

Detailní náhled

P Markvartice (1)

P Markvartice (1) 

Detailní náhled

P Markvartice (2)

P Markvartice (2) 

Detailní náhled

P Trutnov, Voletiny

P Trutnov, Voletiny 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem