HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nouzové přežití

Nouzové přežití má za cíl minimalizovat negativní dopady mimořádné události na zdraví a životy postiženého obyvatelstva.

KNP2KNPKNPKNPPro poskytnutí krátkodobé a rychlé pomoci zasaženému obyvatelstvu má HZS Kraje Vysočina k dispozici kontejner nouzového přežití (KNP). Kontejner obsahuje elektrocentrálu, 7 ks zahradních setů, 25 ks skládacích lehátek, 20 ks souprav náhradního oblečení, 50 ks přikrývek, 20 ks hygienických balíčků, osvětlovací balon a nafukovací stan HF-42E 8,3x5,6m (včetně dmychadla, topidla a osvětlení). Kontejner může zajistit hygienu, přístřeší, místo pro odpočinek, ošacení a podání teplých nápojů při nepříznivých klimatických podmínkách.

Obdobné zázemí může poskytnout přívěs nouzového přežití (PNP). V případě potřeby může PNP rozšířit kapacitu KNP, nebo poskytnout pomoc zasaženému obyvatelstvu na jiném místě. Přívěs obsahuje elektrocentrálu, 8 setů plastových skládacích zahradních setů, 20 ks skládacích lehátek, 20 ks souprav náhradního oblečení, 20 ks dek, 20 ks hygienických balíčků a nafukovací stan HF-42E 8,3x5,6m (včetně dmychadla, topidla a osvětlení).

V Kamenici nad Lipou je nově připraven a vybaven malý kontejner nouzového přežití (KNP-M). Kontejner obsahuje  elektrocentrálu, 10 setů plastových skládacích zahradních setů, 40 ks skládacích lehátek, 60 ks souprav náhradního oblečení, 60 ks dek, 60 ks hygienických balíčků, 3 ks nůžkových stanů 6x3m, nafukovací stan HF-28E 5,6x5,6m (včetně dmychadla a osvětlení), naftové topidlo a skládací nádrž na pitnou vodu. Vybavení KNP-M umožní výdej náhradního oblečení pro 60 osob, poskytnutí přístřeší ve stanech pro 60 osob, vybavení prostor nouzového ubytování (tělocvičny) ke spaní pro 40 osob, nebo spaní ve stanech pro 20 osob.PNP
PNP


Na každé stanici HZS Kraje Vysočina jsou připraveny soupravy pro okamžité přežití (nůžkový stan, základní ošacení pro 20 osob).

Každý územní odbor HZS Kraje Vysočina disponuje ještě další soupravou pro následné použití (nafukovací stan HF-28E 5,6x5,6m (včetně dmychadla, topidla a osvětlení), základní ošacení a potřeby minimálně pro 50 osob).DSC_3596_2.jpgKNP-M

Evakuační autobus dislokovaný v Kamenici nad Lipou je vybaven 60 ks přikrývek.

Pro poskytnutí pomoci řidičům uvízlím v kolonách na dálnici D1 je předurčeno 11 jednotek SDH obcí,DSC_3591_2.jpgKNP-M
které jsou vybaveny potřebným materiálem (20 ks přikrývek, 20 ks zimního ošacení a termosy pro přepravu teplého nápoje).

Další materiál k nouzovému přežití má HZS Kraje Vysočina uložen v krajském skladu v Kamenici nad Lipou. Jedná se zejména o nafukovací stany různých rozměrů, montované stany, nůžkové stany různých rozměrů, skladácí lehátka, soupravy náhradního oblečení, deky, spacáky a nádrže na pitnou vodu.

Mimo tohoto materiálu může HZS Kraje Vysočina využít i materiál nouzového přežití, který je uložen ve skladech Generálního ředitelství HZS ČR.

Pro řešení krizových stavů a mimořádných událostí většího rozsahu má HZS Kraje Vysočina uzavřeny v oblasti humanitární pomoci a nouzového přežití Dohody o pomoci na vyžádání s humanitárními organizacemi - Diecezními charitami Brno a České Budějovice, s Oblastní charitou Havlíčkův Brod, s Oblastním spolkem Českého červeného kříže Pelhřimov a s Diakonií Českobratrské církve evangelické - Střediskem humanitární a rozvojové spolupráce.

vytisknout  e-mailem