HZS Karlovarského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

HZS Karlovarského kraje vyhlašuje 2. ročník soutěže Ty to zvládneš

Týmy žáků základních škol prověří své znalosti a dovednosti v oblasti bezpečnosti člověka 

soutěž (1).JPGPrvní pomoc, požáry, povodně, zemětřesení a další mimořádné události. To jsou témata v pořadí druhého ročníku soutěže určené pro žáky sedmých až devátých tříd základních škol v Karlovarském kraji ve školním roce 2024-2025. Přihlášené kolektivy žáků se nejprve na dálku utkají v místních školských kolech, kde budou plnit úkoly z jednotlivých určených oblastí. Připravovat se v průběhu školního roku mohou z materiálů interaktivních multimediálních učebnic dostupných na webových stránkách Asociace záchranný kruh.

V prvních dvou kolech pořadatelé prověří jejich znalosti on-line testem z okruhů požáry a první pomoc a poté mimořádné události a první pomoc. Ve třetím bonusovém kole bude úkolem soutěžních kolektivů připravit krátké video, vytvořit komiks nebo napsat text na téma, jak správně postupovat při poskytování první pomoci v zadané situaci.

Týmy, které postoupí do finálového kola, prověří své získané znalosti v Centru zdraví a bezpečí v Karlových Varech. Zde na ně budou čekat simulované mimořádné události a žáci při jejich řešení prokáží, zda umí využít teoretickou přípravu a správě reagovat a postupovat. Připravená bude situace například na téma požáru v domácnosti, povodně a evakuační zavazadlo či volání na tísňové linky při železniční dopravní nehodě.soutěž (2).JPG 

Pořadatelem krajské soutěže je Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje a Asociace Záchranný kruh. Kompletní propozice je možné najít na webových stránkách Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, v sekci Ochrana obyvatelstva. 

Přihlašování do soutěže pro základní školy bude spuštěno v září. Propozice soutěže naleznete v sekci Ochrana obyvatelstva, Krajská soutěž. Odkaz ZDE.

Téma soutěže vychází z aktuálních úkolů Ochrany člověka za mimořádných událostí, které mají školy začleněny do výuky. Mottem soutěže je pak heslo: „Ty to zvládneš“.

vytisknout  e-mailem