HZS Karlovarského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Byly předány medaile Hasičského záchranného sboru ČR

Již tradičně, u příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu, ocenil Hasičský záchranný sbor České republiky medailemi a plaketami své příslušníky a osobnosti, které se dlouhodobě zasazují o vynikající spolupráci s Hasičským záchranným sborem ČR, a podílí se tak na zajištění bezpečnosti občanů České republiky. 

Více než 100 medailí předal ve čtvrtek 31. října 2019 generální ředitel HZS ČR genpor. Drahoslav Ryba v rámci slavnostního ceremoniálu na zbirožském zámku.

Město Zbiroh nebylo pro tento významnou událost vybráno náhodně. Ve městě se nachází rozsáhlý areál HZS ČR, kde kromě roty Záchranného útvaru HZS ČR, pracoviště Skladovacího a opravárenského zařízení HZS ČR (včetně dislokace Národní základny humanitární pomoci), a Školního a výcvikového zařízení HZS ČR, lze nalézt též muzejní expozici požární ochrany a ochrany obyvatelstva.

Medaili „Za statečnost“ uděluje tradičně ministr vnitra občanům, kteří svým pohotovým, profesionálním jednáním, často s nasazením vlastního života, zachránili někomu život. Letos byli takto oceněni celkem tři stateční.

Uděleny byly také medaile za „Za zásluhy o bezpečnost“. Těmi jsou oceňováni občané, zástupci státní správy a samosprávy, ostatních složek integrovaného záchranného systému a dalších spolupracujících organizací za dlouhodobé obětavé pracovní úsilí, za osobní iniciativu a za zásluhy o rozvoj požární bezpečnosti a ochrany obyvatelstva. 24 oceněných si odneslo „Čestnou medaili“ zejména za významnou a dlouhodobou spolupráci s HZS ČR.

Posledním oceněním byly Plakety HZS ČR. Mezi oceněnými byli také tři lidé, kteří se významně podíleli na záchraně života nebo zdraví.

V odpoledních hodinách byly ve Zbirohu uděleny Medaile „Za věrnost I. stupně“ za 30 let příkladného plnění služebních povinností a za vzornou reprezentaci HZS ČR navenek. Celkem bylo věrnostní medailí oceněno 58 příslušníků. Mezi nimi nebyli pouze hasiči zařazeni ve výjezdu, ale také velitelé čet, družstev a stanic, ředitelé územních odborů až po ředitele HZS krajů. Oceněni byli i specialisté z oblasti stavební prevence, operačního a krizového řízení, ochrany obyvatelstva a další.

Z Karlovarského kraje obdržela medaili Za věrnost I. stupně prap. Blanka Kumpoldtová. Slouží jako operátorka tísňové linky 112 a Operačního a informačního střediska HZS Karlovarského kraje. U sboru začínala v sousedním Ústeckém kraji, v Karlových Varech pak slouží jako operátorka od počátku zavedení jednotného KOPIS pro celý kraj. Patří tak k nejzkušenějším pracovníkům operačního střediska.

Odkazy do noveho okna

PA310101

PA310101 

Detailní náhled

PA310103

PA310103 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem