HZS Karlovarského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Evropský den linky 112

Datum 11.2. už několik let patří tísňové lince 112. Připomínají si jej také hasiči v Karlovarském kraji 

Den linky 112 připadá tak jako každoročně na 11. února (11. 2.), což v roce 2018 neděle. Lidé ve státech Evropské unie si jednotné číslo, na kterém najdou pomoc záchranářů v nouzi, připomenou už podeváté. 

První ostrý provoz telefonního centra 112 v České republice byl zahájen 20. dubna 2004 v Praze a od roku 2005 funguje ve všech čtrnácti krajích.
 
Příjem hovorů jednotného evropského čísla tísňového volání 112 zajišťuje Hasičský záchranný sbor ČR prostřednictvím svých krajských operačních středisek. 

Jedinečnost využité technologie dovoluje v případě výpadku nebo přetížení jednoho telefonního centra automaticky přesměrovat příjem tísňových hovorů na ostatní tak, aby byla zajištěna vysoká úroveň poskytovaných služeb pro potřeby široké veřejnosti.

Všechna telefonní centra pracují s jednotným programovým vybavením, totožnými elektronickými mapami a jsou schopna využít přibližnou lokalizaci volajícího podle polohy telefonního přístroje, ze kterého na tísňovou linku oznamovatel volá.

Odbavit hovor jsou školení operátoři schopni nejen v českém, ale i v anglickém a německém jazyce, popřípadě v polštině nebo ruštině.

Evropský den tísňové linky si připomínají i karlovarští hasiči, kteří v rámci této oslavy připravili rychlou soutěž pro všechny obyvatele kraje bez rozdílu věku. Soutěž probíhá během nedělen na facebookovém profilu karlovarského hasičů (odkaz na Fb hasičů ZDE). Soutěž je připravena ve dvou kolech, kdy úkolem bude správně odpovědět na soutěžní otázky v komentáři na Fb. Ze správných odpovědí bude vylosovaný vítěz, který se následně bude moct podívat na Telefonní centrum tísňového volání 112, kde se setká s operátory tísňové linky 112.

Více o tísňové linkce 112, o statistikách volání a další zajímavostí najdete ZDE:

soutěž 112 obr1.jpg

vytisknout  e-mailem