HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Požár v centru Českých Budějovic

Profesionální hasiči obou českobudějovických stanic – České Budějovice a Suché Vrbné – byli krátce po 20. hodině dne 2. června vysláni na Lannovu třídu v Českých Budějovicích, kde byl ohlášen požár výškové budovy. 

Průzkum na místě události ukázal, že hoří ve vnitřním traktu domu ve dvoře. Hořely zde plastové nádoby a dřevěné palety u domu. Požár se dále rozšířil na pět klimatizací, které byly připevněné na zdi domu přímo nad hořícím odpadem. Hasiči vytvořili dva útočné proudy, které zaměřili nejen na uhašení hořícího odpadu a klimatizací, ale také na zabránění šíření požáru na okna domu. Celý zásah hasičů probíhal v kompletní dýchací technice. Velitel zásahu dále vyslal průzkumnou skupinu dovnitř domu. Hasiči kontrolovali termokamerou, zda se požár skrytě nešíří. Zároveň zakouřený objekt odvětrávali. Po lokalizaci požáru, která nastala v 20:29 hodin, hasiči násilně otevřeli dvoje plechové dveře za místem vzniku požáru. Prověřovali tak, zda se požár nerozšířil dovnitř objektu. Ani zde nebyla nalezena žádná další ohniska. Po závěrečném průzkumu opět vedeného kompletně termokamerou velitel v 20:58 hodin nahlásil úplnou likvidaci požáru.
Vzniklou škodu vyšetřovatel HZS vyčíslil na zničených klimatizacích a fasádě na 250 000,-. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Odkazy do noveho okna

Požár kontejnerů, České Budějovice - 2. 6. 2021 (1)

Požár kontejnerů, České Budějovice - 2. ... 

Detailní náhled

Požár kontejnerů, České Budějovice - 2. 6. 2021 (2)

Požár kontejnerů, České Budějovice - 2. ... 

Detailní náhled

Požár kontejnerů, České Budějovice - 2. 6. 2021 (3)

Požár kontejnerů, České Budějovice - 2. ... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem