HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Známe výsledky krajské soutěže HZS Jihočeského kraje v disciplínách požárního sportu

Po celý den dnes bojovali jihočeští hasiči v disciplínách požárního sportu v rámci krajské soutěže HZS Jihočeského kraje. Organizátorem letošního klání byl územní odbor Písek, který sportovní akci pořádal ve spolupráci s Jihočeským Hasičským sportovním klubem. 

Soutěž byla zahájena v 8:30 hodin na písecké stanici profesionálních hasičů slavnostním nástupem soutěžních družstev a všech rozhodčích. Slavnostního zahájení se zúčastnila celá řada vzácných hostů. Sportovce pozdravili například senátoři Karel Kratochvíle a Jaroslav Větrovský, poslanec Ondřej Veselý, 1. místopředseda Odborového svazu hasičů Jiří Jílek či starostka města Písek Eva Vanžurová.  
Soutěžící nejprve přímo na stanici absolvovali disciplínu výstup do 4. podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku. Soutěž probíhala dvoukolově, sportovcům se do celkových výsledků jednotlivců i družstev započítával lepší z dosažených časů. Poté se závodníci, fanoušci, organizátoři a všichni hosté přesunuli na městský stadion v Písku, kde soutěž pokračovala v dalších disciplínách: běhu na 100 metrů s překážkami, ve štafetě 4 x 100 metrů s překážkami a požárním útoku. I u těchto disciplín měli jednotlivci a následně i celá družstva také dva startovní pokusy.
Každý ze sedmi územních odborů HZS Jihočeského kraje vytvořil své reprezentační družstvo. Ve „věži“ a „na stovce“ byli hodnoceni jak jednotlivci, tak se jejich výsledek započítával do celkového hodnocení družstev. Součet výsledků ve všech disciplínách pak rozhodnul o celkovém vítězi.

Jednotlivci:

1. místo: běh 100 m s překážkami

Ivan Pěnča, územní odbor Strakonice - čas 17,02 s

1. místo: výstup na cvičnou věž

Radim Švehla, územní odbor Jindřichův Hradec - čas 15,39 s

1. místo: dvojboj

Ivan Pěnča, územní odbor Strakonice – součet časů z běhu na 100 m a věže 32,56 s

Družstva:

1. místo: štafeta 4 x 100 metrů s překážkami (v družstvu 4 závodníci)

územní odbor Jindřichův Hradec, čas 62,99 s

1. místo: útok (v družstvu 7 závodníků)

územní odbor Jindřichův Hradec, čas 24.123 s

Celkově družstva:

1. místo               územní odbor Jindřichův Hradec

2. místo               územní odbor České Budějovice

3. místo               územní odbor Strakonice

Krajská soutěž je jedním ze závodů, na základě kterých je tvořeno reprezentační družstvo HZS Jihočeského kraje. To nás bude reprezentovat na celorepublikovém mistrovství pořádaném v srpnu v Liberci.

Kompletní výsledkové listiny naleznete v přiloženém souboru.

vytisknout  e-mailem