HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Vybraný zásah ze dne 28. března 2013

Dopravní nehoda autobusu MHD v Českých Budějovicích.  

Profesionální jednotka ze stanice České Budějovice byla v 6:28 hodin vyslána na Senovážné náměstí v Českých Budějovicích, kde došlo k dopravní nehodě autobusu MHD. Autobus, ve kterém cestovalo celkem 17 osob, narazil do budovy hlavní pošty. Všichni cestující havarovaný autobus opustili sami bez pomoci záchranářů. Nebylo třeba nikoho vyprošťovat. Zranění utrpěl řidič, který byl transportován do nemocnice. Zásah hasičů spočíval v zajištění místa nehody a zajištění autobusu proti úniku provozních látek a proti vzniku požáru. Zásah hasiči ukončili v 6:46 hodin.
Za to, že nehoda neměla vážné či dokonce tragické následky, mohou všichni cestující vděčit hasiči Vojtěchu Boubalovi, který byl jedním z cestujících tohoto autobusu MHD. Vojtěch Boubal jel autobusem do práce, když na křižovatce na Žižkově třídě a Senovážného náměstí zpozoroval, že autobus se rozjíždí jiným směrem, a to do ulice Karla IV. Poté se mu zdálo, že autobus jakoby někoho přejel. Za chviličku zjistil, že to byl naštěstí jen semafor. Lidé v autobusu ale začali velmi panikařit. Vojtěch Boubal duchapřítomně zareagoval. Doběhl k řidiči, který byl zřejmě v bezvědomí, a snažil se volantem usměrnit jízdu autobusu tak, aby nesrazil další chodce či nesjel do blízké strouhy. Po nárazu do budovy pošty, o kterou se autobus zastavil, se Vojtěchu Boubalovi podařilo otevřít kabinku řidiče. Tomu okamžitě poskytnul první pomoc. Řidič se probral, začal komunikovat a společně pak otevřeli dveře autobusu, aby všichni cestující mohli ven. Zároveň zajistil, aby jedna z cestujících zavolala ZZS. Všechny záchranné složky se k nehodě dostavily téměř okamžitě.
Vojtěch Boubal, který dlouhá léta velel u zásahu hasičům a v současné době je velitel stanice České Budějovice, prokázal, že zachovat se jako záchranář je pro něj samozřejmostí i běžném životě. Náleží mu naše úcta a poděkování.

(foto: Policie JčK)

Odkazy do noveho okna

1 nehoda III

1 nehoda III 

Detailní náhled

2 nehoda IV

2 nehoda IV 

Detailní náhled

3 nehoda I

3 nehoda I 

Detailní náhled

4 nehoda II

4 nehoda II 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem